Şifa Deposu Ağrı Kesici Baharat Zerdeçal

Şifa Deposu Ağrı Kesici Zerdeçal: Son zamanlarda faydalarından oldukça söz edilen zerdeçal, insanda antioksidan (toksinleri uzaklaştıran madde) ve anti-inflamatuar özelliği gösteren bir besindir. Bu faydalarından dolayı tıp dünyasında tedavilere ek besin kaynağı olarak kullanılmaktadır.

Zerdeçalın Faydaları

  • Kilo vermeyi kolaylaştırır
  • Kan şekerini düşürür
  • Sindirimi kolaylaştırır
  • Ağrı kesici olarak kullanılır
  • Sigara gibi maddelerden vücuda giren nikotinin etkisini azaltır
  • Östrojen gibi davranan hormonları vücuttan uzaklaştırır
  • Grip ve nezle gibi hastalıklara karşı koruyucudur
  • İltihaplı hastalıklarda belirtileri azaltır.
  • Adet ağrılarını azaltır.

Zerdeçalı Nasıl Kullanmalıyız?

Zerdeçalın içerisinde bulunan kurkumin bileşiği, zararlı maddeleri vücuttan uzaklaştırması ve iltihabı önlemesinden dolayı oldukça faydalı bir bileşiktir. Ancak zerdeçalın kullanım şekline göre, kurkumin bileşiğinden faydalanma şansımızda değişmekte. Örnek verecek olursak, zerdeçalın karabiber ve zeytinyağı ile karıştırılarak kullanılması oldukça yaygındır ancak bu şekilde bile kurkumin bileşiğinin sadece %2’lik kısmından faydalanılmaktadır. Bunun sebebi, kurkumin bileşiği bağırsaklarda emilimi zor olan bir bileşik olmasıdır.

Nasıl En Üst Düzey Fayda Sağlarız?

Vücudumuza aldığımız besinlerin kana karışarak dokulara geçmesi için öncelikle bağırsaklardan emilmesi gerekir. Zerdeçalın içerisinde bulunan kurkumin bileşiği ise bağırsaklardan zor emilmektedir. Zerdeçalın kullanım yöntemi ise bu emilim oranını değiştirmektedir.

Zerdeçaldan daha fazla yararlanmak ve etkisini arttırmak için, her gün zerdeçal suyu sıkabilirsiniz. Bu şekilde içeriğindeki faydalı bileşiklerden daha fazla oranda yararlanmış olursunuz. Ancak bu işlemi her gün tekrarlamak oldukça zahmetli bir iştir. Bunun yerine zerdeçalın içerisinde kurkumin bileşiğini dışarıdan hazır olarak alabilirsiniz. Anca bir doktora danışarak satın alma işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Kurkumin alırken, emilim oranına bakarak almanız sizin faydanıza olacaktır.

Zerdeçalı evde kendi yöntemleriniz ile kullanmaktan geri kalmayınız. Bahsettiğimiz yöntemlere ek olarak, karabiber ve yağ ile karıştırarak kullanmaya devam etmenizde bir sakınca yoktur.

Doğal antibiyotik içeren besinler

Doğal ağrı kesici özelliği olan 5 besin

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıyı oyla)
Loading...

Leave a Reply