Yağ yaktıran 4 mucize yiyecek

Yağ yaktıran 4 sürpriz besin

Yağ yaktıran besinler, hangi besinler yağ yakar, işte Yağ yaktıran 4 mucize yiyecek: Vücuttaki yağları yakmak dendiğinde bütün besinler aynı etkiye sahip değildir. Hemen herkes çok daha fazla sebze yemenin, şekeri tamamen kesmenin ve fast food tarzı gıdalardan uzak durmanın gerekliliğinin farkındadır.

Beslenme diyetinize ilave edebileceğiniz bazı besinlerle kilo vermeyi hızlandırma imkanına sahipsiniz. Yağ yakmayı hızlandırdığı araştırmalarla tespit edilen bu yiyecekleri, sağlıklı kilo verme programınızın içine dahil ederek devam edebilirsiniz. Şayet, sıraladığımız bu yiyeceklerden herhangi birine veya birkaçına alerjiniz ya da medikal bir tepkiniz varsa kesinlikle doktorunuza danışarak hareket etmelisiniz. İşte, yağ yaktıran 4 sürpriz besin;

1- Fındık, badem ve ceviz:

Her gün 30 gram kadar fındık, badem ve ceviz gibi kuruyemiş tüketimi bel çevresindeki yağlarda 30 günde 2,5 cm incelme sağladığı belirlenmiştir. Harvard Üniversitesinde yapılan bu araştırmada ayrıca günlük 30 gram kuruyemiş tüketen kişilerin vücutlarında çok daha az yağlanmaya rastlandığı da belirtilmektedir. Kuruyemiş tüketiminde tuzlu olanlardan uzak durmanızı söylemeye gerek yok.

2- Balık çeşitleri ve deniz mahsulleri:

Deniz mahsulleri üzerinde yapılan en son araştırmalar göstermiştir ki, balık veya diğer deniz mahsullerini tüketen kişilerde tokluk hissi normalden 2 saat ya da daha uzun bir süre devam etmektedir. Balık tüketildiği zaman, vücutta leptin denen hormonun salgısını arttırmakta ve öğünler arasındaki açlık hissinde baskılama yapmaktadır.

3- Avokado:

Avokado, zeytinyağında da yer alan Omega 9 yağ asitleri içermektedir. Bu meyve yağın enerjiye dönüşümünü arttırmakta ve metabolizmanın hızını arttırmaya yaramaktadır. Avokado, tüm meyveler içinde en yağlı olan meyvelerin ilk sırasında gelmektedir.

4- Hindistan cevizi:

Hindistan cevizi, orta zincirli trigliserid yönünden zengindir ve karaciğer metabolizmasını %30 oranında arttırmaktadır. Bunun yanı sıra kişide tokluk hissi de oluşturmaktadır. Tüketmeye başlayacağınız Hindistan cevizi, tiroid bezlerinin düzgün çalışmasına da katkı sağlamaktadır.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, sıraladığımız bu sürpriz besinler yağ yakımı bakımından inanılmaz etkilere sahiptirler. Eğer herhangi bir sağlık sorununuz yoksa ve siz de yağlarınızdan kurtulmak istiyorsanız, hemen bu besinleri beslenme programınıza dahil etmenizi tavsiye ederiz. Zaman içinde belirgin bir şekilde yağ yaktığınızı göreceksiniz.

Leave a Reply