Tamamen Organik 5 Protein Deposu


protein tozları

Tamamen Organik 5 Deposu: Bugün beslenme konusunda hepimizin kafası karışık. Çünkü, pek çok yerde pek çok gıda önerilirken bazıları ise önerilen gıdaların sakıncalı olduğunu söylüyor. Fakat, tüm uzmanlar bir konuda gayet netler. Beslenmede organik gıda tercih edilmelidir. Ağır antrenman yapan kişilerde aynı şekilde organik proteinler kullanmalıdır.  İşte, organik 5 protein deposu gıdalar;

Protein tozları genelde ağır antrenman yapan pek çok kişi tarafından kullanılıyor. Fakat, piyasada sentetik olan bazı protein tozları sağlığımızla ciddi manada zarar veriyor. Yapay olan protein tozlarında yapay tatlandırıcılar, koruyucular, yağlar ve hormon yükü fazla olduğundan bu gıdalar ani kalp krizine kadar neden olmaktadır. Özellikle fiyatları incelendiğinde hem fiyat olarak yüksek olan bu protein tozları yerine, organik olan proteinler tercih edilmelidir.


Kendir otu içerinde omega3 ve omega 6 yağ asidi barındıran ender yiyeceklerdendir. Özellikle yaprakları mideyi rahatlatan asit içermektedir. Diğer protein kaynakları gibi yan etkiye sahip değildirler. Sindirimi kolay ve çok faydalı bir gıdadır.

Organik lor peyniri tozu


Lor peyniri protein tozu, en uygun proteindir. Mineral ve vitamin açısından zengindir. Zarar gören kasların onarılmasında etkilidir. Kasların artmasına, güçlenmeye neden olur. Süt bazlıdır. İçerisinde koruyucu, tatlandırıcı ve hormon yoktur. Özellikle antrenman yapan kişilere antrenman sonrası önerilir.

tozu

Sarı bezelyeden imal edilen bu ürün, yağsız ve kolesterol içermeyen bir yapıya sahiptir. Laktoz içermediğinden alerji olanlarda rahatlıkla kullanabilir. Glütensizdir. Bezelye tozu ek gıda olarak kullanılabilir. İçerdiği proteinin sağlıklı olması nedeni ile önerilir.

Çok kuvvetli bir protein kaynağı olan soya, aminoasitler içermektedir. Soya proteini, lor peyniri proteini yoğun antrenman yapan kişilerde güç arttırıcı ve kas tamiri yapıcıdır. Kaslar antrenmanlarda yıkılır ve onarımı gerekmektedir. Bu nedenle rahatlıkla kullanılır. Kanser ve kalp hastalıklarına karşı koruyucudur. Bu nedenle sadece antrenman yapanlarda değil herkes tarafından kullanılabilir.

Organik esmer pirinç

Esmer pirinç içeriğinde olan protein açısından tamamen organiktir. Vücut için faydaları çoktur. Vücudun ihtiyacı olan tüm aminoasitleri içermediğinden bitkisel ve hayvansal proteinler ile karıştırılarak yenilmelidir. Zarar gören kasların iyileşmesini ve kas kütlesinin artmasına neden olurlar.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıyı oyla)
Loading...Konu hakkında yorum yap veya soru sor