Saçları parlatmanın yolları, Saç nasıl parlar?

Saçları parlatmanın yolları, Saç nasıl parlar?: İpek gibi parlak saçlara sahip olmanız sağlığın, gençliğin ve iyi bir bakımın işaretidir. Saçlarınız ve saç deriniz, çevrenizde ve yaşamınızda neler olup bittiğinin aynası gibidir. Dolayısıyla, saçlarınızın bakımını yapmanız ve kendinizi mutlu hissetmeniz önem taşımaktadır. Yazımızda, saçınızı parlatmanın yolları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. İşte, detaylar;

Şimdiye kadar saçlarınız için zorlu ve oldukça pahalı bazı yaklaşımlarda bulunmuşsunuzdur. Buna rağmen işe yaramamış olabilir ya da istediğiniz sonuçları elde edememiş olabilirsiniz. Bundan dolayı, saç bakımı konusunda sizlere yardımcı olabilecek, saçlarınızı gençliğinizin ve güzelliğinizin zirvesinde tutabileceğiniz doğal saç bakım yöntemleri ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Saç parlatma için doğal yöntemler

  • Yumurta ve muz

Bir adet muzu küçük parçalara bölün ve püre şekline gelene dek iyice ezin. Ezmiş olduğunuz muzun içine 1 adet yumurtanın akını ilave edin. Muzla birlikte yumurtayı yoğun bir karışım olana kadar devamlı karıştırın. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı saçlarınıza sürmeye başlayın. Dilerseniz, karşımı yoğurtla karıştırarak biraz daha sulandırabilirsiniz. Bu uygulama saçlarınıza çok iyi gelecek.

  • Mayonez

Mayonez, saçlarınızda sanki bir saç bakım kremi gibi etki yapacaktır. Mayonezin içinde yer alan yağ nedeniyle rahatsızlık duyabilirsiniz, ancak oldukça faydalı bir bakım yöntemidir. Mayonezi bir maske gibi saçlarınıza uygulamalısınız. Uygulamayı yaparken ellerinize lastik eldiven veya poşet geçirebilirsiniz. Mayonezi saçlarınıza uyguladıktan sonra 20 dakika kadar beklemelisiniz. Daha sonra yaptığınız saç maskesini çıkarmak için saçlarınızı yıkayın. Yıkamada dilerseniz saç bakım kremi de uygulayabilirsiniz. Bu yöntem size bir anlamda zor ve sıkıntılı gelebilir, ancak saç derinize bir miktar yağ sağlayacağı için kuru saçları olanlarda çok daha etkili olacaktır.

  • Avokado

Saçlarınız kısa ise 1 adet avokado, uzun ise 2 adet avokado, yoğun bir lapa formuna gelene dek ezilmelidir. Elde ettiğiniz bu avokado lapasını saç diplerinden başlayıp uçlarına doğru yayın. 20 dakika süreyle bekleyin ve saçlarınızı her zaman nasıl yıkıyorsanız o şekilde yıkayıp durulayın. Bu yöntemi 2-3 günde bir tekrarlayıp saçlarınızı parlak yapabilirsiniz.

  • Aloe Vera ve bal

Aloe Vera bitkisi ve balın saçları parlatma konusundaki etkileri herkes tarafından bilinmektedir. Yapılması gereken oldukça basittir. Aloe Vera’nın içteki yapraklarından 4 adedini alıp içini tamamen çıkarın. 3 yemek kaşığı kadar bal ile Aloe Vera’yı karıştırın ve saçlarınızı yıkadığınız şampuanınıza ilave edin. Saçlarınızı yıkarken bu şampuanı kullanın ve etkisini hissedin.

  • Meyve maskesi

Bu uygulamada bazı temel ürünlerin yanı sıra, biraz da vakte ihtiyacınız var. İlk önce iki adet muzu soyun ve bunları iyice ezerek püre formuna sokun. Bunun üzerine iki adet portakal sıkın ve muzla birlikte karıştırın. Sulu lapa şekline gelene dek karıştırmalısınız. Daha sonra üzerine 5 yemek kaşığı kadar bal ilave edin. Bundan sonra da iyice karıştırın ve homojen hale getirin. Elde ettiğiniz karışımı saçlarınıza masaj yapar gibi uygulayın. Yaklaşık bu şekilde 2 saat bekleyin ve sonrasında da saçlarınızı yıkayıp durulayın.

  • Limon

Bir kaseye bir miktar su koyup içine de 3-4 damla kadar limon ekleyin. Bu limonlu suyu saçlarınıza uyguladıktan sonra 15 -20 dakika kadar bekleyin ve sonrasında saçlarınızı yıkayın. Bu yöntemi geceleri uygulamanızı öneririz, eğer gündüz yapacaksanız güneşe çıkmamaya özen gösterin.

Not; Saçlarınızı kuruttuğunuz veya düzleştirdiğiniz aletlerin sıcaklık korumalarını kontrol etmeden kullanmayınız. Saçlarınızı parlaklaştırmak için her hafta minimum bir defa bakım maskesi ya da besleyici maskeler uygulayın. Her uygulamadan sonra saçlarınızı nazik bir şekilde yıkayın. Saç diplerinizin de mümkün olduğunca pürüzsüz olmasına özen gösterin. Eğer saç deriniz bakımlı olursa, güneşin zararlarına karşı da koruma sağlayacaktır.

Kaynak: Bu yazı, sagligabiradim.com/sacinizi-parlatmanin-yollari/ kaynak alınarak özgün olarak oluşturulmuştur.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Oy, Ortalama puan: 1,00 out of 5)
Loading...

Leave a Reply