Saç Nasıl Uzar? Hızlı Saç Uzatma İçin Doğal Tarifler

Saç Nasıl Uzar? Hızlı Saç Uzatma İçin Doğal Tarifler 1

Şimdi okuyacağınız saç uzatma tariflerini evde kolayca uygulayabilir ve 1 hafta gibi kısa bir sürede fark edebilirsiniz. Saçlarınızın kısa olması canınızı çok sıkıyorsa, uzatmak için yapılacak bazı doğal formüller vardır. Çok eski zamanlardan bu yana saçları uzatmak için kullanılan, bazı bitki ve formüller gerçekten de işe yaramaktadır.

Soğan suyu hızlı saç uzatmak için doğal bir yöntem

Soğan suyunda bulunan sülfür kimyasalı, saçın uzamasını sağlamaktadır. Kırmızı soğan ya da arpacık kullanmak gereklidir. Soğanları küçük şekilde doğrayın, rondoda çekin ve suyunu sıkın. Bu suyu saç derisinde kullanın ve 15 dakika kadar bekleyin. Daha sonra ılık su ile yıkayın.

Yumurta maskesi ile saçlarınızın hızlı uzamasına katkıda bulunabilirsiniz

Yumurta bol protein içerir. Protein saçların sağlıklı uzamasını sağlamaktadır. Kükürt, çinko, selenyum, fosfor ve iyot açısından da zengin olan yumurta, saçların hızlı uzamasını teşvik eder. İki yumurtaya 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı bal eklenir, iyice karıştırılır. Tüm saçlara ve saç derisine bu karışım yedirilir. 20 dakika kadar beklenir ve ılık su ile saçlar yıkanır.

Acı biber saç uzamasına yardımcı olur

Acı biber, içerisinde olan kapsaisin kimyasalı nedeni ile saç derisinde kan akımını hızlandırır ve saç derisi sinirlerini uyarır. Bu sayede saçlar hızlı uzamaya başlar. 1 tatlı kaşığı acı biber tozuna, 2 tatlı kaşığı zeytinyağı eklenir. Saç derisine masaj yapılarak uygulanılır. Soğuk su ile durulamak çok etkilidir.

Patates suyu saçların hızlı uzamasını sağlar

Patates, içerisinde A, B ve C vitamini barındırır. Bu vitaminler saçların hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlar. Patatesi rendeleyin ya da rondoda çekin, daha sonra suyunu sıkın. Kafa derinize bu suyu yedirerek sürün. 15 dakika kadar bekleyin ve ılık su ile durulayın.

Çemen tohumu hızlı saç uzatmada etkili

Çemen tohumu saçın hızlı uzamasını ve renginin doğallığını korur. 1 tatlı kaşığı çemen tohumunu, bir gece önceden suya koyun ve sabahleyin blenderdan geçirin. İçine 2 tatlı kaşığı hindistan cevizi sütü ekleyin. Saç derisine yedirerek bu suyu sürün. 30 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile yıkayın.

Elma sirkesi saçların hızlı uzamasında etkili

Elma sirkesi, saç derinizi temizler ve saç büyümesini hızlandırır. Saçlar yıkandıktan sonra, 4 su bardağı suya yarım çay bardağı elma sirkesi ile yaptığınız karışımla saçları durulayın.

Kına ile saçınız sağlıklı ve hızlı uzasın

Kına saçları parlatır, güçlendirir ve hızlı uzatır. 1 fincan kuru kınaya yarım fincan yoğurt eklenir. Kökten uca kadar tüm saça bu karışım sürülür. Kuruyuncaya kadar beklenir ve daha sonra bol su ile durulanıp yıkanır.

Hindistan cevizi sütü saçların sağlıklı ve hızlı uzamasında etkili

Hindistan cevizi sütünde demir, potasyum ve uçucu yağlar vardır. Bu nedenle, hindistan cevizi sütü saçın hızlı uzamasını sağlar ve saç dökülmelerinin önüne geçer. Hindistan cevizi sütü saçlara ve derisine uygulanır. Bir gece beklenir ve ertesi gün soğuk su ile yıkanır.

Yeşil çay saçların sağlıklı uzama konusunda yardımcı

Yeşil çayın içerisinde bulunan antioksidanlar, saçın hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlar. Kafa derinize demlenmiş yeşil çayı ılık olarak uygulayın. 1 saat bekledikten sonra iyice durulayın.

Kimyon tohumu ile saç bakımı

Kimyon tohumu saçları güçlendirir ve uzamasını destekler. Zeytinyağı içinde kimyon tohumunu bekletin. Ertesi gün saç diplerinize uygulayın ve 15 dakika sonra saçınızı yıkayın.

Karabiber ile saçların hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz

Karabiber saç dokusunu sağlıklı yapar ve saçların hızlı uzamasını sağlar. 2 tatlı kaşığı karabibere, yarım su bardağı limon suyu eklenir. Bu karışım saç derisine sürülür. Saçlar bone ile kapatılır ve yarım saat sonra durulanır.

Ebegümeci çiçeği saç uzatmada başka bir yardımcı bitki

Saç derisinde olan kepeğe ve saçların sağlıklı uzamasında çok etkilidir. Susam yağı ya da hindistan cevizi yağı ile çiçekle birlikte macun hazırlanır. Saça uygulanır ve 10 dakika kadar bekleyip saçlar durulanır.

Sarımsak ile saç bakımı çok etkili

Sarımsak, saç derisinde olan kan damarlarında kan basıncını hızlandırır. Zeytinyağının içine 1-2 diş ezilmiş sarımsak karıştırılır. Daha sonra bu karışım kaynatılır. Ilıyınca saç derisine sürülüp 30 dakika kadar beklenir ve ılık su ile yıkanır.

Saçların hızlı uzaması için E vitamini

Saçlar, saç derisi ve cilt sorunlarında en etkili vitamindir. Antioksidan olduğundan, vücutta kan dolaşımını düzenler ve saç derisinde kan dolaşımını hızlandırır. E vitamini yağı ile saç derinize masaj yapın. 1 gece saçınızda bu yağı bekletin. Bu sayede saçlarınız daha parlak ve canlı olacağı gibi hızlı uzayacaktır.

Hindistan cevizi yağı ile saçlarınız hızlı uzasın

Bu yağ bilinen en etkili saç kremidir. Ayrıca saçların hızlı uzamasını sağlar. Hindistan cevizi yağı, potasyum açısından zengindir ve saçların sağlıklı uzamasını sağladığı gibi hasarlı saçları onarır. Çünkü, saçlar için doğal bir nemlendiricidir. Katı yağı, benmari ısıtın saç diplerine sürüp bone içine alın. 1 gece bekletin ve ertesi gün yıkayın.

Biberiye yağı ve saç bakımı

Biberiye yağı, kan dolaşımını arttırır ve kan damarlarını genişletir. Saç büyümesi hızlanır ve saçlar kuvvetlenir. Biberiye yağını saç derinize masajla sürün ve yıkayın.

Adaçayı yağı ile saç uzatma

Saç dökülmesinin önüne geçer ve saçların uzamasını sağlar. Adaçayı yağı, elma sirkesi ve biberiye yağı ile karıştırılır, saçlara masaj yapılarak uygulanır.

Lavanta yağı ile hızlı saç uzatma

Saçların hızlı uzamasını sağlar. Lavanta yağı, biberiye yağı, kekik yağı ve jajoba yağı ile eşit oranda karıştırılıp hafif ısıtılarak saç diplerine uygulanır. 1 saat bekledikten sonra  saçlar durulanır.

Hızlı ve sağlıklı saç uzatma için Zeytinyağı kullanabilirsiniz

Antioksidanlar açısından zengin olduğundan, saçların hızlı uzamasını sağlamaktadır. Saçların yumuşak ve bakımlı olmasını sağlar. Zeytinyağı, lavanta, adaçayı ve biberiye yağları karıştırılıp, ısıtılır ve saçlara uygulanır.

Hint yağı Saçların sağlıklı uzaması için yardımcı bir bitki

Saçların sağlıklı büyümesi, parlak ve güçlü olmasını sağlar. Hint yağı benmari ısıtılır ve temiz saç diplerine uygulanır. 20 dakika kadar sonra da yıkanır.

Leave a Reply