İktidarsızlığı önlemek için 8 etkili öneri

iktidarsizligi-onlemek-icin-8-pratik-tavsiye

İktidarsızlığı önlemek için 8 pratik tavsiye: İktidarsızlık erkeklerde sıklıkla görülen bir durumdur. Fakat, pek çok erkek bunu saklamaktadır. Oysa, iktidarsızlık bir hastalıktır ve kolaylıkla tedavi edilebilir. İktidarsızlığın binlerce nedeni olabilir ve engellemek için yapılacak basit kurallar da vardır. İşte, iktidarsızlığı önlemek için tavsiyeleri;

Sigarayı bırakın:

Yapılan araştırmalarda 40 yaş altında olan erkeklerde iktidarsızlığın başlıca nedeni sigara kullanmaktır. Nikotin, damarların daralmasına neden olur. Erkeklerde ereksiyon olmak için penise kan gelmesi gerekir. Nikotin kullanan kişilerde kan damarları daraldığından ereksiyon olmaz. Sigara uzun seneler kullanıldığında penis de küçülmelerde ortaya çıkmaktadır.

Düzenli hareket:

Düzenli olarak yapılan egzersizler, kan dolaşımını hareketlendirir ve hızlandırır. Düzenli egzersiz yapanlarda ereksiyon problemi yaşanmaz. Çünkü, kan akımı arttığından penise giden kan da artar. yapan insanlarda enerji yüksektir, tansiyon düşüktür ve rahat uyku, az stres vardır.

Alkolü azaltın:

Alkol depresyonu arttıran ve vücutta yük oluşturan bir maddedir. Alkol alındığında iktidarsızlık artar. İşte bu nedenle doktorlar alkolü sınırlandırmalı ya da bırakmak lazımdır diyor. Günde 2 kadeh sınırı koyulsa da siz iyisi mi alkolü bırakın. Çünkü, 40 yaş üzeri erkeklerde iktidarsızlığın birinci nedeni alkol olarak kabul ediliyor.

Bu yiyecekleri tercih edin:

Yüksek tansiyon ve kalp hastalıkları, diyabet obezitenin getirdiği rahatsızlıklardır. Obezite nedeni ile iktidarsızlığın da geliştiğini biliyoruz. Sebze, meyve ve bol lifli beslenme iktidarsızlığın düşmanlarıdır. Bu nedenle, sağlıklı beslenmeye hemen başlayın.

Penisinizi koruyun:

Penis kemikten olmasa da kırılabilir. Ters bir hareket ile, penis içerisinde olan kan odacıkları yırtılabilir. Bu durumda kalıcı hasar oluşarak ömür boyu iktidarsızlık yaratabilir. Bu nedenle, cinsel ilişki sonrası penis de oluşan morarma, ağrı ve şişme varsa hemen doktora danışın.

Dişlerinizi fırçalayın:

İktidarsızlık yaşayan erkekler arasında yapılan araştırmada, iktidarsızlık yaşayan erkeklerin %80’ninde diş ve diş eti sorunları vardır. Bu nedenle, dişlerinizi düzenli olarak fırçalayın ve diş doktoruna periyodik olarak giderek bakımınızı yaptırın.

Stresten uzak durun:

Stres durumunda vücudumuz pek çok hormon salgılar. Bu hormonlar, kan damarlarını daraltır. Bu durumda penise kan akışı düşer ve stresliyken iktidarsızlık oluşur. Bu nedenle stresten uzak durun.

Sağlıklı uyku uyuyun:

Yorgunluk ve uykusuzluk, iktidarsızlık yaratır. Uyku apnesi gibi hastalıklarınız varsa sağlıklı uyku uyumuyor olabilirsiniz bu nedenle doktora danışın ve mutlaka tedavi olun.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 Oy, Ortalama puan: 5,00 out of 5)
Loading...

Leave a Reply