Akciğer Nasıl Temizlenir? Akciğeri Hızlı Temizleyen kürler

 Akciğerler en değerli organımızdır. Çünkü akciğer sayesinde kana oksijen verilir. Bizde bu gün sizlere akciğerler nasıl temizlenir, ve hızlı bir şekilde akciğerlerimizi temizleyen kürlerden bahsedeceğiz. Kan bütün vücudu, dokuları ve organları gezerek oksijen taşır. Oluşan karbondioksit gene kan yolu ile akciğerlere gelir ve atılır. Bu kadar önemli olan akciğerler, zamanla hava kirliliği ve sigara dumanı solumak, kimyasala maruz kalma gibi nedenlerle toksin biriktirir. Nefes almada zorluk ya da öksürük, balgam gibi sorunlar yaratır.

Akciğerlerin temizlenmesi için yoğurt, elma, greyfurt, nar, sarımsak, ekinezya, keçiboynuzu, ebegümeci, nane, meyan kökü ve okaliptüs yağı gibi besinler gereklidir. Bu besinleri düzenli olarak kullanmak ve açık havada bol oksijenli ortamlarda egzersizler yapmak, akciğerlerin temizlenmesi için gereklidir. Özellikle yüzme sporu, akciğerin hava kapasitesini arttırır ve dayanıklık sağlar.

Akciğerleri temizleyen kürler:

Kür 1 – Malzemeler;

6-7 adet keçiboynuzu ve 2 bardak su,

2 bardak suyu bir tencereye alın. Keçiboynuzlarını ufak kırın ve kaynayan suya atın. Yaklaşık 10 dakika kadar bu su içinde keçiboynuzlarını kaynatın. Altını kapatıp soğumaya bırakın. Yaklaşık 20 dakika kadar sonra, suyunu süzün ve bir cam kaba alın. Bir bardak sabah, bir bardak akşam bu suyu tüketin. 1 ay düzenli olarak uygulandığında akciğerleri temizleyen bu kür, her gün taze yapılmalıdır.

Kür 2- Malzemeler;

15 adet tere, 2 su bardağı su,

2 su bardağı su kaynamaya alınır. İçine tereler katılıp, yaklaşık 3 dakika kadar kaynatılır. Haşlama işlemi yapılırken kesinlikle tencerenin kapağı kapalı olmalıdır. Haşlanan tereler ocaktan alınır ve hemen süzülür. Aç karnına ya da yemekten 2 saat sonra bu karışım içilir. Karışım, beş gün düzenli yapıldığında akciğerlerde detoks sağlanmış olur. Bu kürü uygulayan kişilerde balgam atma ve idrar yaparken yanma olması normal kabul edilir.

Kür 3- Malzemeler;

1 tutam taze zencefil, 1 diş sarımsak, 5 dal tere, 1 çay bardağı keçiboynuzu suyu,

Fındık kadar taze zencefil, 1 diş sarımsak, 4-5 dal tere ve kaynayan keçiboynuzu suyuna karıştırın. Karışımı blenderdan geçirin ve haftada 1 defa tüketin.

Kür 4- Malzemeler;

Toz zerdeçal, toz zencefil, toz keçiboynuzu, limon, ceviz, hatmi çiçeği ve bal

2 kaşık toz zerdeçal bir bardağa alınır. İçine yarım limon suyu sıkılır ve sıcak su koyulur. 2 ceviz ve 2 hatmi çiçeği toz haline getirilir. Tüm malzeme karıştırılıp tüketilir.

Kür 5- Malzemeler;

3 yeşil elma, 2 kabuk tarçın, 4-5 adet karanfil, 1 kök zencefil ve 1 kök zerdeçal

Elmalar kabukları ile ikiye bölünür ve diğer malzemeler ile karıştırılır. 5 dakika kadar kaynatıldıktan sonra, sabah akşam 1 defa içilir. Yaklaşık 2.5 ay bu küre devam edildiğinde akciğerler çok iyi şekilde temizlenir.

Akciğeri temizleyen ve hayat kurtaran kolay karışım

Bu yazı mavikadin.com kaynak alınarak özgün olarak oluşturulmuştur.

Leave a Reply