Ağız Kokusunu Gideren 8 Süper Besin

Ağız kokusunu ortadan kaldıran 8 süper besin

Ağız Kokusunu Gideren 8 Süper Besin: Ağız kokunuz var ve bu durumdan şikayetçi misiniz? Sosyal hayatınızı olumsuz etkileyebilecek bir durum olan ağız kokusu ile ilgili yapabileceğiniz ve rahatlıkla uygulayabileceğiniz bazı şeyler var. Özellikle bu konuda sorununuzu ortadan kaldıracak süper besinler bulunuyor. İşte, ağız kokusunu yok eden 8 süper besin;

1- Elma veya armut Ağız kokusunu giderir:

Elma ya da aynı özellikleri barındıran armut ile nefesinizi etkili bir biçimde temizleyebilir ve tazeleyebilirsiniz. Elma ve armutun içeriğinde bulunan gıda lifleri, tükürüğün temizlenmesinde oldukça etkilidir ve ağızda çok güzel bir tat meydana getirir.

2- Limon Ağız kokusunu gidermede etkili:

Bir limonu ortadan ikiye kesip emerek ağız kokusunu yok edebilirsiniz. Taze limon bulamadıysanız ve ağız kokunuz varsa limon aromalı şekerleri yanınızdan eksik etmemenizde fayda vardır.

3- Adaçayı Ağız kokusunu yok etmede yardımcı:

Yaklaşık bir avuç kadar adaçayını kaynattığınız suyun içinde 15 dakika süreyle bekletip demleyin. İçerisine bir miktar nane ruhu da ekleyebilir ve dinlendirebilirsiniz. Sonrasında dinlendirdiğiniz suya yarısı kadar içme suyu ilave edip karıştırın. Bu karışımı her gün ağzınızda gargara suyu olarak kullandığınızda, ağız kokunuzun yok olduğunu göreceksiniz.

4- Karanfil Ağız kokusunu gideriyor:

Ağız kokunuz önemli derecede sizi rahatsız ediyorsa, bir parça karanfili ağzınızda bekletin veya çiğneyin. Karanfilin ağız kokunuzu hemen bastırdığını görürsünüz. Bunun yanında karanfil kullandığınızda diş ve dişeti sağlığınıza da fayda sağlamış olursunuz.

5- Maydanoz veya biberiye Ağız kokusuna iyi geliyor:

Maydanozun nefesi tazeleme özelliği bulunmaktadır. Ağır kokulu yemeklerle birlikte tabaklarda maydanoz da konulmaktadır. Bunun nedeni nefesin tazelenmesi ve ağzın temizlenmesine yardımcı olmasıdır. Ayrıca, maydanozun sağladığı etkiyi biberiye bitkisi ile de elde edebilirsiniz.

6- Rezene çayı Ağız kokusuna karşı etkili:

Tüketeceğiniz rezene çayı, ağızdaki kötü kokuları yok etmekte birebirdir. Rezene çayının yemeklerden 30 dakika kadar önce tüketilmesi iştah arttırıcı bir özellik de sağlamaktadır.

7- Nane Ağız kokusunu gidermede çok etkili:

Nane, soğan ve sarımsak kokularını yok etmekte çok etkilidir. Taze nane bulamıyorsanız, yanınızda mutlaka naneli şeker bulundurmalısınız. Nerede ve ne zaman gerekeceği belli olmaz.

8- Yoğurt Ağız kokusunu gidermeye yardımcı olur:

Ağız kokunuz gün içinde yediğiniz yağlı ve kokulu yemekler neticesinde oluştuysa, yoğurt tüketmeniz bu kokuları ortadan kaldırmanıza yardımcı olacaktır. Günde 1-2 defa yoğurt yemeniz hem sağlık açısından önemli, hem de ağız kokularınıza karşı etkilidir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Oy, Ortalama puan: 5,00 out of 5)
Loading...

Leave a Reply