Adet Söktürücü Çaylar ve Adet Söktürücü Şifalı Bitkiler

Adet Söktürücü Yiyecekler Ve Adet Söktürücü Çaylar, Şifalı Bitkiler: Kadınların her ay düzenli olarak gördüğü kanamaya adet kanaması denilir. Adet döneminde, döllenmeyen yumurta kanla birlikte dışarıya atılır. Düzenli adet olmak, rahmin ve yumurtalıkların sağlıklı olduğunun işaretidir. Fakat, stres, uykusuzluk, fazla egzersiz, yetersiz beslenme, tiroid hastalıkları ve obezite gibi nedenlerle adet düzensizliği oluşabilir. İşte, adet söktüren yiyecek ve şifalı bitkiler;

Maydanoz;

Adet söktürücü bitkiler arasında belki de en etkilisi maydanozdur. Rahmi ve pelvik bölgeyi uyarmaktadır. Bu uyarım yüzünden hamilelikte düşüklere neden olabilir. 5 su bardağı suyu kaynatın ve ocaktan indirin. İçine, 1 demet maydanoz atın ve yarım saat bekleyip süzün. Gün boyunca bu suyu tüketin.

Soğan;

2 bardak su tencerede kaynatılır. 1 orta boy soğan soyulur ve dörde bölünerek kaynayan suya atılır. 10 dakika kadar kaynatılır. Kaynadıktan sonra süzülür ve ılımaya bırakılır. Soğan suyu, sabah ve akşam tüketilir. Soğan kürü hem yumurtalıklarda oluşan kistleri düzenler, hem de adet kanamasını söktürür. 15 gün boyunca günde 2 defa kullanılmalıdır. Bir gün bile içmek unutulursa etkisini kaybetmektedir.

Adaçayı;

1 tutam çoban pençesi, 1 tutam aslanpençesi ve 1 tutam civanperçemi iki bardak kaynar suda 5 dakika kadar kaynatılır. Hafif ılıdığında, içine şeker atılmadan adet dönemi öncesi sabah akşam içilir. Adet öncesi adaçayı çayı bile içseniz, adetiniz erken gelir.

Kekik çayı;

Kekik çayı bilinen kuvvetli bir adet söktürücüdür. 1 bardak sıcak suya, 1 yemek kaşığı kekik koyulur ve kaynatılır. 3-5 dakika kadar sonra, günde 2 defa bu çay süzülüp içilir.

Zerdeçal;

Zerdeçalın en önemli etkisi ısıtıcı olmasıdır. Adet kanının akışını uyarır ve adet ağrısını dindirir. 1 bardak sütün içine, 1 tatlı kaşığı zerdeçal ve 1 tatlı kaşığı bal eklenerek içilir. Günde 1-2 kez içildiğinde etkili olmaktadır.

Kişniş tohumu;

2 bardak suya, 1 tatlı kaşığı kişniş tohumu katılır ve 1 bardak su kalıncaya kadar kaynatılır. Süzülür ve adet gününden önce günde 3 defa içilir.

Aloe vera;

Aloe vera, adet döneminde salgılanan hormonları arttırır. 1 aloe vera yaprağı ikiye bölünür ve içinde olan jel, 1 tatlı kaşığı bal ile tüketilir. Sabah aç karnına alınır.

Rezene tohumu;

Adet düzeni için etkili bir bitkidir. Adet döneminde olan ağrı ve krampları da dindirir. 1 su bardağına 2 yemek kaşığı rezene tohumu atılır, 1 gece bekletilip ertesi sabah içilir. Adet düzeniniz oluşuncaya kadar devam edilir.

Nar;

Nar suyu, adet dönemini düzene sokar. Adet olmadan 10 gün önce, günde 3 defa nar suyu içildiğinde adet sökülür.

Kaynak: mavikadin.com

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıyı oyla)
Loading...

Leave a Reply