Yılan yağı saç uzatır mı, Yılan yağının faydaları nelerdir?

Yılan yağı saç uzatır mı, Yılan yağının faydaları nelerdir: Saç dökülmesi ve egzama,  ağrı kesici özelliği ve daha bir çok faydaları bulunan yılan yağı diğer şifalı yağlar arasında en az bilinen yağdır. Ancak bir çok mucizevi etkisi de bulunmaktadır. Yılan yağı başta saç olmak üzere birçok faydası bulunmaktadır. Peki, yılan yağı faydaları nelerdir? İşte, yılan yağının saymakla bitmeyen mucizevi faydaları;

Yılan Yağı ile Saç Bakımı

Yılan yağı saç bakımında kullanılan bir yağdır. Güçlü saç kökleri, parlak ve hacimli saçlar için yılan yağı kullanılabilir. Kadınlar saçlarının mücevher olduğunu bilirler ve bunun için saçlarına iyi bakmaya özen gösterirler. Saçlarına birçok kozmetik ürün kullanırlar. Ancak kozmetik ürünlerden ziyade doğal yağların kullanılması saçlar için daha faydalı olacaktır. Saçlar hem daha güçlü olacak, hem de daha hacimli ve güzel bir görüntüyü oluşturacaktır.

Yılan yağı yalnızca saç köklerini güçlendirmek, parlak ve hacimli saçları elde etmek için kullanılmaz. Bunun yanı sıra kelliklere karşı da kullanılmaktadır. Kellik ciddi bir sorundur. Bunun için saç ektirme gibi yollara başvurulmaktadır. Ancak bundan önce yılan yağı kullanılarak saç çıkması sağlanabilir.

Yılan yağı özellikle Çinli kadınlar tarafından kullanılan bir yağdır. Oldukça da gür ve sağlıklı saçlara sahiptir.

Yılan Yağı ve Ağrı Kesici Özelliği

Çin de su yılanlarından elde edilen yılan yağındaki enzimler ağrı kesici etkiye sahiptir. Bunun içinde yılan yağı ağrıların tedavisi amacıyla da kullanılmaktadır. Yılan yağının ağrı kesici etki yaptığı başta Amerika olmak üzere birçok ülke tarafından reddedilmektedir. Bunun sebebi ise Çin de su yılanlarının enzimleri ağrı kesici etki yaparken, Amerika’daki su yılanlarının enzimleri aynı etkiyi yapmamaktadır. Bunun için de yılan yağlarının ağrı kesici etki yaptığını reddetmektedir.

Çin yapımı yılan yağları ağrı kesici etki yaratmaktadır. Bunun için ağrı kesici olarak da kullanabilirsiniz.

Yılan Yağı ve İltihap Söktürücü Etkisi

Yılan yağı içinde EPA asidi içermektedir. EPA asidi kan inceltici bir özelliğe sahiptir. İltihabı da sökme etkisi bulunmaktadır. Bunun için iltihap söktürücü olarak kullanılmakta ve kireçlenme tedavisinde de kullanılmaktadır.

Yılan Yağı ile Egzama Tedavisi

Yılan yağı cilde sürüldüğünde cildi nemlendiren etkisi bulunmaktadır. Yılan yağı cilde sürüldüğünde cildi nemlendirecektir. Egzama gibi cilt hastalıklarına karşı yılan yağı kullanılmaktadır. Egzamada ciltte oluşan döküntü ve kuruluklara karşı yılan yağı kullanıldığında tedavi gerçekleşmektedir.

Yılan yağının ağrı kesici, iltihap söktürücü ve egzama gibi cilt hastalıklarına iyi gelmesi sebebiyle Çin de eczanelerde satılan bir yağdır.

Yılan Yağı Nasıl Kullanılır?

Yılan yağı saf olarak kullanılmalıdır. Saç içinde kullanılsa, ağrı kesici, iltihap söktürücü ya da egzama gibi cilt hastalıkları içinde kullanılsa yılan yağı saf bir şekilde kullanılmalı ve diğer başka ürünlerle birlikte kullanılmamalıdır. Ancak bazı saç maskesi tariflerinde yılan yağına ek yağlar kullanılmaktadır.

Yılan Yağı Saçta Ne Kadar Durmalı?

Yılan yağı uygulaması kolay bir yağdır. Yılan yağı uygulamadan önce saçlar güzelce taranmalıdır. Yılan yağını elinize alarak parmak uçlarınızla saç diplerine yedirmelisiniz. Eğer ki saçınızda bir seyreklik ya da kellik varsa önce o bölgeye yağ uygulaması yapılmalıdır. Yağ uygulamasını saç diplerine yaparken masaj yaparak uygulama yapılmalıdır. Eğer ki saçlarınızın uçlarında kırıklık varsa kırıklıklar için yılan yağı diplerden uçlara doğru uygulanmalıdır. Yılan yağı saça uygulandıktan sonra saçınızı bir bone yoluyla kapatabilirsiniz. Daha sonra saçınızda yılan yağını 2 saat süreyle bekletmelisiniz. Saçınızı daha sonra şampuanla yıkarak durulamalısınız. Saçınızı yıkadıktan sonra her hangi bir aletle kurutmamalı saçınızı havluyla sarmalısınız.

Yılan yağı uygulamasını haftada maksimum 3 kere uygulamalısınız. Daha fazla uyguladığınızda saçınızda yağlanma problemiyle karşılaşabilirsiniz. Haftada 2 ya da 3 kez uygulama makul bir uygulamadır.

Yılan Yağının Saça Faydaları

Yılan yağının saça birçok faydası bulunmaktadır. Yılan yağı maskesi bunun için de çok fazla kullanılmakta ve tercih edilmektedir. Peki, yılan yağının saça faydaları nelerdir?

  • Kadınlar saçlarını kestirirler daha sonra saçlarının uzamasını bekler, bir türlü uzamıyor diye yakınırlar. Yılan yağının saç besleyici etkisi sayesinde saç uzatmak için kullanılan bakım yağlarının başında gelmektedir.
  • Saçların güçsüzleşmesi, kırılması ve zayıflaması çok sık görülmektedir. Özellikle saç şekillendiricilerin saçı yüksek ısıya maruz bırakması saçın güçsüzleşmesine, kırılmasına ve zayıflamasına sebep oluyor. Bunun için de saç uçlarına yılan yağı uygulanarak saçlar güçlendirilir ve kırılması önlenir.
  • Saç dökülmesi hem kadınların hem de erkeklerin ciddi bir sorunudur. Saç dökülmesi genetik olmadığı müddetçe yılan yağı iyi gelmektedir.
  • Saçların ihtiyacı olan birçok mineral ve vitamin yılan yağı içinde bulunmaktadır. Bunun içinde birçok saç sorununa karşı yılan yağı kullanılabilir. Çünkü saçta ki eksik vitamin ve minerallerin tamamlanmasını sağlamaktadır.
  • Kuru saçlar genel olarak saç bakım yağını saçlarını nemlendirmek için kullanırlar. Eğer ki sizde kuru saçlara sahipseniz yılan yağı kullanarak saçlarınızı nemlendirebilir, hacim ve güç kazandırabilirsiniz. Kuru saçlar her zaman ölü ve cansız görülmektedir. Ancak yılan yağıyla saçlarınızın daha canlı görülmesini sağlayabilirsiniz.
  • Kötü hava koşulları ya da kullanılan bazı saç şekillendiriciler saçların yıpranması ve güçsüzleşmesine sebep olur. Bu durumda da yılan yağı kullanılarak saçların canlanması sağlanmaktadır.

Yılan Yağı ile Saç Uzatma

Yılan yağı yalnızca saç gürleştirmek, saç canlılığını kazandırmak için değil saç uzatmak için de kullanılmaktadır. Yılan yağını saç uzatmak için kullandığınızda da aynı şekilde saç köklerinize masaj yaparak yağı yedirmelisiniz. Daha sonra 2 saat saçınızda beklettiğiniz yağı 2 saat sonra durulamalısınız. Bu uygulamayı haftada 3 kez yapmanız sonuç almanız için yeterli olacaktır. Fazla uygulamadan kaçınmalısınız.

Yılan Yağı Saçı Ayda Kaç cm Uzatır?

Yılan yağının saça birçok faydası bulunmaktadır. Bu faydalardan bir tanesi de saçın uzamasına fayda sağlamasıdır. Normal bir saç ayda ortalama olarak 1 ya da 2 cm kadar uzamaktadır. Ancak yılan yağı kullanıldığında saç ayda 3 – 4 cm uzamaktadır. Bunun için de saç uzatmak için kullanılmaktadır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıyı oyla)
Loading...

Leave a Reply