Tırnak Batmasına 10 Dakikalık Tedavi İle Kesin Çözüm

Tırnak batması nasıl geçer 10 dakikada kesin çözüm

Tırnak batması nasıl geçer, Tırnak batması tedavisi nasıl yapılır tedavi süreci nasıldır, tırnak batmasının nedenleri ve tedavisini sizler için araştırdık, işte detaylar. Ayak tırnaklarınızda batık varsa ve size büyük sıkıntı veriyorsa yazımızı mutlaka okuyun. Tırnak batması nasıl geçer ve neler yapılması gerekir? Tırnak batmasının iyileştirilmesinde kesin çözüm nedir?

Tırnak batması nedir

Çok acı verici bir durum olan tırnak batması insanı adım atamaz hale getirebilmektedir. Yaz aylarında kapalı ayakkabı giymek büyük işkencedir. Üstüne bir de iltihaplanma yaparsa daha büyük bir sıkıntı ile karşılaşırsınız.

Tırnak batığı genellikle ayak baş parmaklarında yaşanan bir sorundur ve daha çok ayakların büyüdüğü dönemlerde oluşur. Şayet ayaklarda aşırı terleme sorunu da varsa iltihaplanma riski de artar. Tırnak batığının olduğu yer kızarır ve şişer. Tedavisi yapılmadığı taktirde, mevcut enfeksiyon kemiğe kadar ilerleyebilir hatta kalıcı sakatlıklara da neden olabilir.

Tırnağı törpülemek çözüm olur mu?

Birçok kişi ayak tırnaklarındaki batıkları törpületmekte, düzelttirmekte ve bir süreliğine batık acısını azaltmaya çalışmaktadırlar. Bu uygulamaların yapıldığı yerlerin bir çoğu maalesef steril şartlara uygun çalışmamaktadırlar. Bu tür mekanlarda çalışan pedikürcülerin bir çoğu tıbbi eğitim almamış kişilerden oluşmaktadır. Uygulama sırasında kanayan tırnak yatağı bölgesinin enfeksiyon kapma olasılığı bulunmaktadır. Böyle bir durum yaşanırsa da ayak parmağında ağrı, şişme ve kızarıklık olur. Bu durum en iyi ihtimaldir, çünkü steril şartlarda olmayan bir uygulama sonrasında hepatit B ve C yani sarılık ile HIV virüsü yani AIDS bulaşma ihtimali de vardır. Yeterli sterilizasyonun yapılmadığı aletlerle iltihaplı tırnakların düzeltildiğini aklınıza getirin. Bu çok önemli ve ciddi bir sorundur ki, kanla bulaşan hayati tehlike arz eden hastalıkların yayılmasına ortam hazırlamaktadır.

Tırnak çektirmek çözüm olur mu?

Tırnak batıklarının tedavisinde, tırnak çektirmek kalıcı bir çözüm sağlamaz. Sadece batmayı durdurabilir, fakat tırnak uzadığı zaman batık yeniden ortaya çıkmaktadır. Bir de tırnak çekildiği için ayak parmağının tırnağının olmaması sürekli bir rahatsızlık da yaratacaktır. Kısaca, tırnak çektirmek tırnak batığının tedavisinde kesin çözüm değildir. Dolayısıyla kesin tedavi sağlamayan bu yönteme başvurmak ve aylarca tırnaksız kalmak doğru bir yaklaşım değildir.

Tırnak batması tedavisinde kesin çözüm

Tırnak batığının tedavisinde 10 dakikada kesin çözüm sağlayan ufak bir müdahale gerçekleştirilmektedir. Bu uygulama lokal anestezi altında rahatlıkla yapılabilmektedir. İşlemde tırnağın batan kısmı tırnak yatağı ile birlikte ince bir şerit olarak alınmaktadır. Batan kısımdaki tırnak yatağı daraltıldığından dolayı artık tırnak batması olması söz konusu değildir. Bu işlem sırasında sadece batık kısım yatağı ile alınmakta, tırnak bütünüyle alınmamaktadır.

Bu uygulamanın en güzel yanı da, sadece 10 dakikada ve tek seferde kesin çözüm sağlamasıdır. Tırnak batması tedavisinin, kesinlikle steril koşullarda uzman doktor tarafından gerçekleştirilmesi önemlidir.

Uyulamadan sonra hasta ayağa kalkarak evine yürüyerek gidebilmektedir. Hastaya 1 hafta süreyle açık terlik giymesi ve uzun süre ayakta kalmaması söylenir. Bunlar uygulandığında da hastanın iyileşmesi daha da kısa sürebilmektedir.

Tırnak batması tedavisini buradan izleyebilirsiniz.

Tırnak batması tedavisinde uygulama ne zaman yapılabilir?

Ayak tırnağındaki batma tedavisinde uygulanan bu işlem istenen zamanda yapılabilir. Fakat ayak tırnağında enfeksiyon söz konusuysa antibiyotik tedavisi uygulanır ve iyileştirildikten sonra rahatlıkla yapılır. Uygulama sonrasında 1 hafta süreyle terlik giyilmesi gerekeceği için en mantıklı dönem yaz aylarıdır.

İşlem ne kadar süreyle etkilidir?

Tırnak batması tedavisinde kullanılan bu yöntem sayesinde kesin çözüm sağlanmaktadır. Her şey gerektiği şekilde yapılmışsa normal şartlar altında ömür boyu tırnak batması yaşanmaz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Oy, Ortalama puan: 5,00 out of 5)
Loading...

Leave a Reply