Tere otu akciğer kanserine karşı kalkan

Tere otu akciğer kanserine karşı kalkan 1

Tere otu, ülkemizde neredeyse her bölgede yetiştirilebilmektedir. Akciğer kanserine karşı kalkan görevi gören tere otunun, insan sağlığına birçok faydası olduğu da bilinmektedir.Yazımızda, akciğer kanserine karşı koruma sağlayan tere otunun faydaları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. İşte, detaylar;

Değişik sebze yemeklerinde yaygın şekilde kullanılan tere otu, turpgiller familyasından oldukça yararlı bir bitkidir. Tüketildiğinde sağladığı etki o kadar yüksektir ki, gebe kadınların hamilelik dönemlerinin ilk üç aylık sürecinde tüketmemeleri tavsiye edilmektedir.

Tere ya da tere otunun oldukça geniş spektrumlu etkileri bulunmaktadır. Bitkinin sağladığı yararlardan maksimum düzeyde faydalanabilmek için, kesinlikle tek başına tüketmek gerekmektedir. Eğer yemeklerde veya salatalarda başka sebzelerle birlikte kullanılırsa, normalde sağlayacağı etkisinin oldukça düşmesine yol açmaktadır.

Tere otunda bol miktarda B6 vitamini yer almaktadır. Ayrıca içeriğinde bulunan kükürtlü bileşenlerden dolayı, bağırsak ve sindirim sorunlarının azalmasına yardımcı olmaktadır.

Özellikle akciğer kanseri olan kişilerin nefes alıp vermede yaşadıkları zorluklara karşı, uygulanacak olan tere kürü çok mükemmel bir destekçi konumundadır. Tere kürünün uygulanmaya başlanmasından itibaren, çok kısa bir zaman içinde hastalar çok rahat ve kolay bir biçimde nefes alıp vermeye başlamaktadırlar.

Tere otu kansızlığa iyi gelir;

Demir kaynaklı anemi sorunu yaşıyorsanız, yemek öğünlerinizde tere otu tüketebilirsiniz. Kendi familyasında içeriğinde en zengin demir kaynağı tere otunda bulunmaktadır.

Prostat büyümesi probleminiz varsa, ayda bir defa 5 gün süreyle tüketebilirsiniz.

İltihaplı romatizması olan kişilerde de iyileştirme sağlamaktadır. İyi huylu bir prostat büyümesi söz konusuysa ve bu durumdan şikayetçiyseniz, her ay bir defa olmak üzere 5 gün süreyle tere otu kürü uygulamanız büyük fayda sağlayacaktır.

Tere otu nasıl tüketilir?

Tere otu, sade yani tek başına tüketilmesi gereken bir besindir. Genellikle sabah kahvaltısından bir saat kadar sonra, öğle yemeğinden de bir saat kadar sonra en az 15-20 adet tere otunu saplarıyla birlikte tüketebilirsiniz.

Tere otunun üzerine isterseniz limon sıkarak da tüketebilirsiniz, ancak limon haricinde başka bir şeyin ilave edilmesi sağladığı etkinin gücünü oldukça düşüreceğini de bilmeniz gerekir.

Kaynak: Bu yazı, milliyet.com.tr/akciger-kanserine-karsi-tere-otu-pembenar-galeri-alternatiftip-2576200/ kaynak alınarak özgün olarak oluşturulmuştur.

Leave a Reply