Sirkenin faydaları (Sirke neye iyi gelir)

her-gun-sirke-tuketmek-icin-9-sebep

Sirkenin faydaları ( neye iyi gelir); Sirke hangi hastalıklara iyi geliyor, sirkenin mucizelerini merak ediyorsanız, sirke hakkında hazırladığımız araştırmaya bir göz atın, işte sirkenin saymakla bitmeyen faydalarıSirke doğal bir mucizedir. Yüzyıllardır yapılan bu özel sos, aslında yiyeceklerinizi daha lezzetli yapmaktan çok daha fazla etkilidir. Cilde, saçlara, evinizde, soğuk algınlığında çok etkili olan sirke son yılların en etkili gıdalarından kabul ediliyor. İşte, sirkenin faydaları;

Saçlarda parlaklık:

Saçlarınızı yıkadıktan sonra sirke ile durulamak, saç köklerini güçlendirir ve saçları parlatır. İki yemek kaşığı sirke ve su ile yaptığınız karışımı eski şampuan şişesine koyup, yıkamada durulama suyu olarak kullanın.

Cilt için sirke:

Cildinize pamuk ile uyguladığınız sirke, cildin ph değerini yeniler. Gece yüzünüzü yıkadıktan sonra veya sabah yüzünüze nemlendirici sürmeden sirke uygulayınız. Cilt için en uygun sirke elma sirkesidir. Ciltte yaşlanma etkilerini, lekeleri ve sivilce izlerini geçirmekte elma sirkesi çok etkilidir.

Dişlerde olan lekeler:

Dişlerde olan lekeleri elma sirkesi ile fırçalayarak geçirebilirsiniz. Fakat sonrasında bol su ile çalkalamalısınız.

Güneş yanıkları:

Güneşte fazla kalındığında ortaya çıkan güneş yanıklarında, sirkeli su içinde kalmak yanığın etkisini yavaşlatır ve rahatlatır.

Kilo kontrolü:

Yarım litre suya iki yemek kaşığı elma sirkesi eklenerek, gün boyunca içilirse kilo vermeye yardımcıdır. Çünkü, elma sirkesi içinde bulunan asetik asit kilo vermeniz için çok etkilidir. 12 hafta boyunca asetik asit alındığında karın çevresi ve bel çevresinden kilo verilir üstelik trigliserid de düşmektedir.

Vücut sistemini dengeleme:

Doğal yapılan elma sirkesi vücutta ph dengesini sağladığından enerjiyi yükseltir ve enfeksiyon riskini düşürür. Bu nedenle mutlaka tüketilmelidir.

Detoks:

Vücudun baştan sona toksinlerini atmasını sağlar. Yapılan araştırmalarda özellikle kan dolaşımı ve karaciğer toksinleri için çok faydalı olduğu ortaya çıkmıştır.

Lenf sistemi:

Sirke lenf sistemini temizlemek için çok etkilidir. Elma sirkesi, mukus ve tıkanıklığı azalttığından alerjilere karşı çok etkilidir. Sinüs enfeksiyonları, boğaz ağrısı, baş ağrısı sirke ile çözümlenebiliyor.

Evde zehir etkisini azaltır:

Ev içinde temizlik yaparken sirke kullanmak, ev içinde kullanılan deterjanları azaltmak demektir. Bu sayede, evde kimyasal kullanımı azalır. Elma sirkesi ile özellikle banyo temizliğinde kullanılmalıdır. Sirke tuvalete dökülerek özellikle bekletilmelidir. Bu sayede hijyen sağlanır. Bulaşık makinesinde deterjan olarak kullanılabilir. 1 bardak su ile yarım bardak sirke karıştırılıp bu karışım ile mikrodalga, mutfak yüzeyleri, pencere ve aynalar temizlenebilir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Oy, Ortalama puan: 5,00 out of 5)
Loading...

Leave a Reply