Sinüsleri açan en kolay ve etkili yöntem

Sinüsleri açan en kolay ve etkili yöntem 1

Sinüs problemi olanlar, etkili ve doğal yöntemlerle sinüslerini boşaltabilirler. Yazımızda, sinüsleri açan en etkili yöntem olarak bir kür tarifini paylaşacağız. İşte, detaylar;

Her insan yaşamlarının bir döneminde baş ağrıları gibi sorunlar yaşamıştır. Bazı insanlarda bu baş ağrıları oldukça ciddi bazı belirtilere işaret edebilmektedir. Bazı insanlarda da sinüs tıkanması nedeniyle ortaya çıkabilmektedir. Artık sinüs ağrısı yaşayanlar, bu sorunlarından evde yapabilecekleri doğal bir yöntemle kurtulabilirler.

Sinüzit ağrısı ve sinüslerin açılması için kür tarifi;

Gerekli olan malzemeler;

Bir tutam kurutulmuş kır papatyası,

Su,

Havlu,

Tencere.

Sinüs açıcı kürün hazırlanması;

Öncelikle, önceden hazırladığınız boş tencerenin içine ½ litre temiz içme suyu doldurun. Tencereyi ocağın üzerine alarak kaynatmaya başlayın. Kaynamakta olan suyun içine de 3 yemek kaşığı kadar kuru papatya ilave edin ve karıştırın.

Daha sonra hazırladığınız havluyu alın ( kalın bir bez de olabilir ) başınızı örterek suyun buharına doğru başınızı eğin. Bu sırada nefes alıp verme işlemini ağızdan değil, burundan yapın. Bu şekilde suyun buharını içinize çekin.

Bu durumdayken 5 dakika kadar kalın ve yaklaşık yarım saat kadar ara verdikten sonra yeniden aynı işlemi tekrarlayın. İşlemi gerçekleştirirken burnunuzdan akıntının gelmeye ve sinüslerin boşalmaya başladığını göreceksiniz.

Kaynak: Bu yazı, milliyet.com.tr/sinusleri-acan-en-etkili-yontem-pembenar-galeri-alternatiftip-2564857/ kaynak alınarak özgün olarak oluşturulmuştur.

Leave a Reply