Sarımsağın faydaları: Her gün 6 diş közlenmiş sarımsak yiyince bunlar oluyor

Sarımsağın faydaları neler? Günde 6 diş közlenmiş sarımsak yerseniz: Eski çağlardan beri sofraların vazgeçilmezleri arasında yer alan sarımsak, dünya genelinde en yaygın kullanılan şifalı bitkilerin ilk sıralarında gelmektedir. Buna bağlı olarak da sarımsağın faydaları saymakla bitecek gibi değil. Son dönemlerde gerçekleştirilen araştırmalara göre, günde 6 diş közlenmiş sarımsak yerseniz, 24 saat gibi kısa bir süre içinde vücudunuzda ciddi değişimler yaşanabilmektedir. İşte, sarımsağın saat saat vücutta gerçekleştirdiği değişiklikler;

Sağlık açısından sayılamayacak kadar faydası olan sarımsak, tıbbi anlamda pek çok araştırmaya konu olmaktadır. Sarımsak ile ilgili yapılan araştırma çalışmalarında, sarımsak yiyen kişilerin soğuk algınlığına yakalanma ihtimallerinin %70 oranında azaldığı görülmüştür.

Sarımsak tansiyonun dengelenmesinde de etki göstermekte, içeriğindeki zengin antioksidanlar vasıtasıyla demans ve Alzheimer riskini düşürmektedir.

Bunlara ilaveten, Amerikan Tıp Derneğinin yayın organında yayınlanmış olan bir makalede sarımsağın keneleri uzaklaştırdığı da belirtilmiştir.

Sarımsağın faydaları, Sarımsak neye iyi gelir?


6 diş sarımsak yiyin, bakın neler yaşıyorsunuz?

Günde 6 diş közlenmiş ya da kızartılmış sarımsak yenmesi durumunda, 24 saat gibi bir süre içinde kişinin vücudunda oldukça önemli bazı değişiklikler yaşanmaktadır. İşte, saat saat yaşanan bu değişiklikler;

1 saat sonra: Vücut, tüketildikten sonra ilk saatte sarımsağı sindirmeye başlar.

2-4 saat sonra: Sindirilen besinler, sarımsağın antioksidan özelliği ile pek çok hastalığa yol açan serbest radikaller ve kanserli hücrelerle savaşmaya başlar.

4-6 saat sonra: Bu süreçte vücut sarımsağın yararlarını algılamaya başlar. Metabolizma hızlanır. Depo edilen yağlar yakılmaya ve fazla sıvılar vücuttan atılmaya başlar.

6-7 saat sonra: Antibakteriyel özelliği vücudu etkilemeye başlar ve kan dolaşımını düzenler. Bakterilerle savaşmaya başlar.

7-10 saat sonra: Sarımsakla alınan besinler, oksidasyon durumundan vücudu korumaya başlar. Sarımsak sayesinde dokular ve hücrelerde oksitlenme olasılığı minimuma inmeye başlar. Bu durum, böbrek iltihabından şeker hastalığına, sirozdan diğer kanser hastalıklarına kadar pek çok soruna karşı koruma sağlamaya başlar.

10-24 saat sonra: 10 saatten sonra bile sarımsağın etkileri artarak devam eder. Buna göre şu etkileri gösterir;

  • Kolesterolün düzenlenmesine katkı sağlar
  • Kalp problemlerine karşı koruma sağladığı gibi, damarların temizlenmesini sağlar
  • Tansiyonun düzenlenmesine yardımcıdır.
  • Sinir sistemini güçlendirmeye yarar.
  • Ağır metallerin vücuda girmesini önler.
  • Eklemlerin ve kemiklerin güçlenmesinde etkilidir.
  • Yorgunluğu alır ve önüne geçer.
  • Vücut hücrelerinin ömrünü uzatır.

Kavrulmuş sarımsağın hazırlanması:

Bütün bir diş sarımsağın baş kısmını keskin bir bıçakla kesin. Daha sonra bir bütün olarak fırın kabının içine alın ve fırına verin. Sarımsağın üstü kızarıp içi iyice yumuşayıncaya dek pişirmeye devam edin.

Sarımsak bütün olarak pişirildikten sonra, soğuması için bekletin ve afiyetle tüketin. Bunu her gün 6 diş sarımsak kavurarak sürdürün.

Sarımsak yediğimizde vücudumuzda bunlar oluyor

Her derde deva siyah sarımsak ve faydaları

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Oy, Ortalama puan: 3,00 out of 5)
Loading...

Leave a Reply