Saçlarınızı hızlı uzatmanın 7 püf noktası


saçları hızlı uzatmanın püf noktaları

Saç Nasıl Uzar En Hızlı Saç Uzatma Yolları

Hızlı saç uzatma, kısa sürede Saçları hızlı uzatmanın sağlıklı 7 yolunu sizler için araştırdık işte detaylar. Kadınların şikayet etikleri ve sıkıntıya girdikleri konulardan biri de saçlarının geç uzamasıdır. Kadınların genelinde saçların hem sağlıklı hem de hızlı uzaması arzusu vardır. Saçlarınızın geç uzamasından şikayet ediyorsanız saçları hızlı uzatmanın püf noktalarına bir göz atın.

Saçları hızlı uzatmak için dikkat edilecekler:

1- Vitaminler:

Tek başına sadece saçların uzaması yeterli değil, aynı zamanda sağlığını da koruması gerekmektedir. Bakımsız, kırıkların olduğu mat bir saçınız olmaması için beslenmeye de önem vermek durumundasınız. Bu genel sağlığınız için gerekli olduğu kadar saçlarınız için de gereklidir. Özellikle A, C, D ve E vitaminleri mutlaka alınması gereken vitaminlerdir.


2- Saç bakım ürünleri:

Saçlarınız için kullandığınız şampuan, saç kremleri ve saç bakım ürünlerine özellikle dikkat edin. Kimyasal özelliği yüksek olan ürünler saçların uzamasını önlediği gibi, sağlıksız saçlara yol açabilir. Bunun önüne geçmek için organik ya da bitkisel saç bakım ürünleri kullanmaya, kimyasallardan uzak durmaya gayret edilmelidir.


3- Çinko ve demir:

Saçların uzamaması hatta dökülmesinin en önemli nedeni demir ve çinko eksikliğidir. Saçların nefes alması için demir, saç diplerindeki yağ dengesinin korunması için de çinko alınması gerekmektedir.

4- Saç yıkama:

Saçların her gün sabah ve akşam şampuanla yıkanması, saçlarınızda ve saç köklerinde olan iyi ve gerekli mineralleri yok eder. Saçlarınızın bir miktar yağlanmasına müsaade etmelisiniz. Her gün yıkama alışkanlığınızdan vazgeçmek istemiyorsanız da şampuan miktarını azaltın ve organik ürünler kullanmaya çalışın.

5- Saçların taranması:

Sağlıklı şekilde saçlarınızın uzamasını sağlamak istiyorsanız, sabah akşam düzenli olarak saçlarınızı uygun bir saç fırçası ile taramalısınız. Bu şekilde saç diplerindeki kanı hızlandırabilir ve daha güzel beslenmesini sağlayabilirsiniz. Sonucunda da saçlarınızın uzamasına katkı sağlarsınız.

6- Besleyici yağlar:

Argan yağı, zeytinyağı ve jojoba yağı gibi besleyici yağlarla saçlarınıza maskeler uygulayabilirsiniz. Bu yağların olduğu saç bakım ürünlerini kullanmak da saçlarınızı hızlı uzatmaya yardımcı olur.

7- Saç bakımı:

Saçlardaki kırıkları düzenli olarak aldırdığınızda daha hızlı saç uzamasını sağlarsınız. Çünkü kırıklarla dolu bir saçın uzaması oldukça zordur. Ayrıca saçlarınıza devamlı olarak boya ve fön uygulaması yaptırmaktan kaçınmalısınız. Bakımlı olmak adına yapılan bu işlemler sık olursa, hem saç sağlığını hem de saç uzamasını engeller.

Son olarak uzman İbrahim saraçoğlu tarafından anlatılan, saç gürleştirme ve saç bakımı ile ilgili doğal kürlerin tarifini de incelemenizde yarar var…

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıyı oyla)
Loading...Yorumlar

  1. derya2 18 Mart 2016

Konu hakkında yorum yap veya soru sor