Maden suyunun faydaları, Maden suyu neye iyi gelir?

Maden suyunun faydaları: içerisinde bulunan magnezyum, sodyum ve potasyum açısından zengin mineraller barındırmaktadır. Bu nedenle, hazmı kolaylaştırdığı için birçok kişi tarafından tüketilmektedir. Maden suyunu, sadece hazmı kolaylaştırıyor diye görmemek lazımdır. Çünkü kemik sağlığı, kan basıncı, kalp hastalıkları ve asit dengesi gibi pek çok faydası vardır. İşte, maden suyunun faydaları;

Maden suyunun faydaları nelerdir?

Maden suyunun, mineraller açısından zengin olması vücut sağlığımız için önemini arttırır. Diyabet, kalp hastalıkları ve kilo vermeye kadar pek çok faydası olan maden suyu, yan etki yaratmadığından rahatlıkla kullanılır.

Kemik sağlığı:

Maden suyunun içinde bol kalsiyum vardır. Kalsiyum, kemik oluşumu ve kemiklerin güçlü olması için çok önemlidir. Düzenli maden suyu içiyorsanız, diş ve kemik sağlığınızı korursunuz. Yaşlılığa bağlı olarak kemik hastalıklarına yakalanma riskiniz düşer.

Vücut yağları:

Maden suyu, vücutta yağ dengesini sağlamaktadır. Bu nedenle, kilolu olan kişilerde yağların yakılmasına, zayıf olan kişilerde de kilo almaya neden olabilir. Mide için zararlı olmadığından ve içerisinde katkı bulunmadığından rahatlıkla tüketilebilir.

Kan basıncını düzenleme:

Maden suyu, kan basıncında meydana gelen yükselme ve düşmeleri kontrol altına alabilir. İçeriğinde olan kalsiyum ve magnezyum, kan basıncının kontrol altına alınması için önemli minerallerdir. Aynı zamanda da beyin sağlığını korumaktadırlar. Beyinde elektrotların dengesini de düzenledikleri için, maden suyu kan basıncı problemi olanlar tarafından rahatlıkla kullanılmalıdır.

Kalp hastalıkları:

Kılcal damarlarda ve dokularda biriken yağ plakalarının artmasına engel olur. İçinde olan mineraller kötü kolesterolün yükselmesine izin vermez. Bu nedenle, kalp sağlığına faydalı olarak kabul edilir. Kalp krizine engel olur. Ayrıca kalp hastalarına ve kalp hastalığı riski olanlara maden suyu içilmesi önerilir.

Asit dengesi sağlamak:

Maden suyunun içinde bol sülfat vardır. Sülfat, sindirim enzimlerinin üretiminde kullanılır. Bu sindirim enzimleri, şişkinlik ve kabızlığın ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Sindirim sistemi için önemli olan asit dengesi bu sayede kazanılmış olur. Bu nedenle, her yemekten sonra maden suyu içmek tavsiye edilir.

Kas gelişimi:

Maden suyunun içerisinde olan mineraller, kas sağlığını korumada kullanılır. Aynı zamanda kasların sağlıklı gelişmesinde de kullanılmaktadır. Kaslarda genişleme ve esnemeye neden olduğundan, kas kramplarının da önüne geçilir. Maden suyu içerek vücutta fiziksel bir enerji oluşur.

Zihinsel güç:

Beynin bellek kısmının beslenmesi için bol minerale ihtiyaç vardır. Maden suyunun içinde olan mineraller, beynin bu kısmını geliştirir. Beyinde elektrolitlerin dengeli çalışmasını, hafıza ve konsantrasyonun artmasını sağlar. Maden suyu sayesinde zihinsel yorgunluğun da önüne geçilir.

Cilt sağlığı:

Maden suyu ile yüzünüzü yıkamak ciltte parlaklığı sağlar. İçerisinde bulunan silika ciltte ışıltı yaratır. Kararma, koyuluk ve akne sorunlarına iyi gelir. Cildi daha esnek ve nemli yapar.

Ağrılar:

Sindirim sisteminde, şişkinliğe bağlı oluşan ağrılar için maden suyu etkilidir. 1 şişe maden suyu ile bu ağrıların geçmesi sağlanabilir.

Maden suyunun zararları:

Maden suyu, naturel yani doğal olmadığında bazı zararlar yaratabilir. Bazı maden suyu firmaları, farklı kimyasalları karıştırıp doğal olmayan maden suyu yaparlar. Bunların tüketilmemesi tavsiye edilmektedir. Üstelik ishal ve idrar yolu hastalıkları olanlar varsa maden suyu içmemeleri gerekir. Doğal maden sularının hiçbir yan etkisi yoktur. Aşırı tüketilmediği sürece de herhangi bir yan etki göstermemektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (4 Oy, Ortalama puan: 4,75 out of 5)
Loading...

Leave a Reply