Tarçın elması (Graviola) Kanserin doğal tedavisi

kanserin doğal tedavisi tarçın elması graviola

(tarçın elması), tropik iklimlerde yetişen ve yaprak dökmeyen bir ağaç türüdür. Ağacın yeşil ve dikenli olan meyvesi tarçın elması olarak adlandırılmaktadır. Bu meyve ile ilgili yapılan araştırmaların sonucunda hücrelerini öldürdüğü ve yok ettiği tespit edilmiştir.

Bazı bulguların ışığında, kemoterapi ilaçlarına nazaran 10 bin kat daha etkili doğal bir ilaç olduğu düşünülmektedir. Ayrıca kemoterapi ilaçlarının yan etkilerinin hiçbiri garviolada görülmemektedir. Kemoterapi ilaçları, kanserli hücreleri yok ederken sağlıklı hücrelere de zarar vermektedir. Tarçın elmasının içeriğindeki sitotoksik bileşenler, kanserli hücreleri öldürürken sağlıklı hücrelere hiçbir zarar vermediği belirlenmiştir.

ABD’de 1970’li yıllardan başlayarak yapılan araştırmalarda tarçın elmasının kanserle olan ilişkisi oldukça şaşırtıcı sonuçları ortaya koymuştur. Bu sonuçlara göre;

1- Graviola ( tarçın elması ), kanseri yavaşlatmak ve durdurmak amacıyla yaılan kemoterapi ilaçlarına göre 10 bin kat daha etkilidir.

2- Başta meme kanseri, pankreas kanseri, kolon kanseri, akciğer kanseri olmak üzere 12 çeşit kanser türünde sadece kanserli hücreleri hedef alarak yok etmektedir.

3- Kemoterapi ilaçlarının sağlıklı hücrelere verdiği zarar, tarçın elmasında hiç görülmemektedir. Graviola yalnızca kanserli hücreleri seçerek onları yok etmektedir.

Graviola (tarçın elması) ile meme kanseri üzerine 2011 yılında yapılan bir çalışmada, graviola ekstraktının (bileşenlerin) meme kanserine neden olan genleri etkisizleştirdiği belirlenmiştir.

Yapılan çalışma ve araştırmalara göre;

Graviola ekstraktının beş hafta 200 mg/kg tüketilmesi, meme kanseri tümörlerinin oluşmasına imkan veren proteinlerin üretilmesini yarı yarıya azalttığı belirlenmiştir. Ayrıca kadınları meme kanserine karşı koruduğu da ortaya konulmuştur.

Graviola (tarçın elması) tüketildiğinde;

1- Bağışıklık sisteminin güçlenmesi ve kanser gibi ölümcül hastalıklardan korunma sağlanmaktadır.

2- Kişinin enerjisini arttırmaktadır.

3- Kemoterapi ilaçlarının yan etkileri olan saç dökülmesi, mide bulantısı, kilo kaybı ve daha birçok olumsuzluk yaşanmadan, kanser tedavisini doğal ve en etkili şekilde yürütmeyi sağlamaktadır.

Graviola ile ilgili çalışmalar ve araştırmalar halen devam ettirilmekte olup, pek çok ölümcül kanserin tedavisinde insanlara umut vermektedir. Doğal ve güvenli bir kanser tedavisinde tarçın elmasının yeri her zaman olacaktır diye düşünüyoruz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıyı oyla)
Loading...

Leave a Reply