Karın yağlarını azaltmak için yapılacak egzersizler


Karın yağlarını azaltmak için egzersizler

Karın yağlarını azaltmak için yapılacak egzersizler: Birçok insanın hedeflerinden biri olan karın bölgesi yağlarından kurtulmak oldukça zor ve biraz da efor isteyen bir iştir. Şayet kişi doğru besinlerle beslenirse, stres seviyesini düşürürse ve yeterli düzeyde egzersiz yaparsa bu hedefine bir adım daha yaklaşmış olur.

Tüm bunlara ek olarak mide kaslarınızın güçlendirilmesini sağlamak ve karın bölgesine istenen görüntüyü vermek amacıyla aşağıda sıralayacağımız egzersizleri kendiniz için uygulayabilirsiniz. İşte, karın yağlarını azaltmak için egzersizler;

1- Bicycle Crunch:


Öncelikle sırt üstü uzanarak belinizin de yere değmesini sağlayın. İki elinizi başınızın her iki yanına yerleştirin ve her iki ayağınızı da 45 derece yukarı kaldırın. Bisiklet hareketi yani pedal çevirme hareketine başlayın. Ardından da sağ dirseğinizi sol dizinize ve sonra da sol dirseğinizi de sağ dizinize yaklaştırıp hareketinize devam edin. Bu hareketleri yaparken sırtınızın üst tarafının yerde kalmasına özen gösterin.

2- Vertical Leg Crunch:


Sırtınızın üzerine yere doğru uzanın. Her iki dizinizi hafifçe kırıp bacaklarınızı havaya kaldırın. Bacaklarınızın alt kısmına pilates topu gibi bir destek koyup destekleyebilirsiniz. Karın kaslarınızı sıkılaştırıp omuzlarınızı bulunduğu yerden kaldırın. Bu aşamada gövdenizi dizlerinize doğru harekete geçirin. Egzersiz süresince bacaklarınızı hareket ettirmeden çenenizi de yukarıya doğru kaldırın. Bu hareketi 12’şer kez 3 set olarak yapın ve bitirin.

3- Long Arm Crunch:

Yine yere sırtınızın üzerine uzanarak dizlerinizi de hafif bir şekilde bükün. Her iki kolunuzu da arkanıza doğru açın ve bir kolunuzu diğerinin üstüne koyup bir miktar kaldırın. Şimdi de kollarınızı ve omuzlarınızı yukarıya doğru 12 defa kaldırın ve indirin. Bu şekilde de seti tamamlayın. Bu hareketleri 3 set olarak yapabilirsiniz.

4- Reverse Cruches:

Bu hareket için de yere sırtınızın üzerine yatın ve uzanın. Bu sırada dizlerinizi kırın ve bacaklarınızı da 90 derece olacak şekilde havaya kaldırın. Şimdi başınızı hafif bir şekilde yerden kaldırın ve her iki elinizle de başınıza destek yapın. Bu harekt sırasında burnunuzu dizinize değdirmeye çalışın ve her iki omzunuzu da öne doğru getirin. Bu egzersizi 12’şer kez 3 set halinde gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıda sıraladığımız egzersizleri yapmadan önce eğer fiziksel bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza danışmadan uygulamayın.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıyı oyla)
Loading...Konu hakkında yorum yap veya soru sor