Karın Bölgesindeki Yağları Eritmek için 6 mucize yiyecek

Karın Bölgesindeki Yağları Eritmek için 6 mucize yiyecek 1

Karın bölgesinde oluşan yağlanma aslında beslenme kaynaklı oluşmaktadır. Yağ açısından zengin beslenme, trans yağ almak, şeker ve un alınması karın bölgesinde yağlanma oluşmasını tetiklemektedir. Bu bölgede oluşan yağlanma tehlikeli olarak kabul edilir. Çünkü kalp, diyabet ve kanserle ilgili risk artışı oluşmaktadır. Beslenme, stresli bir hayat, genetik nedenler, hormonal sorunlar ve yaşın ilerlemesi ile karın bölgesinde yağlanma kolaylıkla oluşabilir. Bazı gıdalar, karın bölgesinde yağlanmanın önüne geçebilir. İşte, karın bölgesinde ki yağlanmayı engelleyen gıdalar;

Şeker ve yağ açısından zengin olan bir beslenme türü, karın ve bel bölgesinde yağlanmaya neden olur. Aslında fazla yemek yemek de bu bölgede yağlanmaya neden olur. Bu bölgede olan yağlanma, insülin direnci, kortizol hormonu fazlalığı, hipotiroidi ve Cushing sendromu gibi hastalıklardan kaynaklı oluşabilir. Bu nedenle, karın bölgesinde yağlanma varsa bu hastalıklar araştırılmalıdır.

Menopoz döneminde olan kadınlarda bel ve karın çevresinde yağlanma oluşur. Hareketsiz yaşam, alkol almak ve yanlış beslenme diğer faktörlerdir. Vücut yağı, yağlı gıda tüketmek, hamur işi yemek, meşrubat, cips, hazır et suyu, salata sosu ve işlenmiş gıdalar çok tüketildiğinde, karın ve bel bölgesinde yağlanmaya neden olur.

Karın bölgesi yağlarını eritmek için Greyfurt yiyin;

Greyfurt karın bölgesinde oluşan yağlanmanın önüne geçmektedir. C vitamini açısından çok zengin olan bu meyve bağışıklığı kuvvetlendirir, metabolizmayı hızlandırır ve yağ hücrelerinin azalmasını sağlar. Özetle C vitamini açısından zengin olan tüm meyveler, bel ve göbek bölgesinde yağların azaltılmasına yardımcıdır.

Az yağlı süt karın bölgesindeki yağları eritmede yardımcı olur;

Yapılan araştırmalarda az yağlı ve kalsiyum açısından zengin olan, süt ve süt ürünleri karın bölgesinde olan yağların yakılmasında çok etkilidir. Bu ürünler, yağlanma olan bölgede yağların parçalanması için çok faydalıdır. Kalsiyumun eksik olması, kalsitriol hormonunun salgılanmasını tetikler ve yağ depolanmasına neden olur. Bu nedenle, karın ve bel bölgesinde yağlanma olan kişilere kalsiyum takviyesi almaları önerilir.

Kırmızı biber yağları yakar;

Baharatlar içinde özellikle kırmızı biber, içinde barındırdığı kapsaisin kimyasalı nedeni ile metabolizmayı hızlandırır ve kilo verme kolaylaşır. Kırmızı biber gibi kapsaisin içeren sebzeler yedikten sonra da, 20-25 dakika kadar kaloriyi yakmanıza devam ederek size yardımcı olur.

Elma yağ hücredeki yağ çekimini engelliyor;

Elma pektin açısından çok zengindir. Bu madde, hücrenin yağ çekmesini engeller ve hücrelerde var olan yağın atılmasını sağlar. Elma kuvvetli bir antioksidan olup bel ve karın bölgesinde oluşan yağlanmayı engeller.

Protein yağ yakmayı engeller;

Protein açısından zengin olan yiyecekler metabolizmayı hızlandırır, bel ve karın bölgesindeki yağlanmayı engeller. Bu nedenle hindi, balık, tavuk, yumurta ve bakliyatlar tüketilmelidir.

Mercimek yağ yakmada tetikleyicidir;

Mercimek, protein ve lif açısından zengindir. Mercimek metabolizmayı hızlandırır, kan şekerini dengeler ve yağ yakılmasını tetikler.

Fıstık açlık hissini giderir;

Lif, protein ve sağlıklı yağlar açısından zengindir. Kilo almayı engeller, açlık hissinin önüne geçer.

Yulaf karın bölgesinde yağlanmayı engeller;

Lif açısından çok zengindir. Uzun süre tok tutar, kolesterolü düşürür ve karın bölgesi yağlanmasının önüne geçer.

Leave a Reply