Karbonatın az bilinen 12 mucize faydası


karbonat

KARBONATIN AZ BİLİNEN 12 MUCİZE FAYDASI

Zayıflamadan ağız kokusunu gidermeye, siyah nokta temizliğinden yorgun ayakları dinlendirmeye kadar ın az bilinen mucizevi faydalarını öğrenin, hayatınızı kolaylaştırın!

AĞIZ KOKUSUNU GİDERMEDE KARBONAT
Sabah uyandığınızda ağzınızdaki kötü kokudan rahatsız oluyorsanız veya genel bir ağız kokusu probleminiz varsa, karbonat kurtarıcınız olacaktır.


Yatmadan önce dişlerinizi 2 dakika boyunca fırçalayın. Bir su bardağı ılık suya bir çay kaşığı karbonat ekleyip karıştırın.

Ağzınızı bu karışımla 2 dakika gargara yapın. Uyandığınızda, bu yöntemin ne kadar işe yaradığını göreceksiniz.


BESİNLERİN TEMİZLİĞİNDE KARBONAT
Sebze ve meyvelerdeki tarım ilaçlarını, mikropları derinlemesine için karbonatın mucizevi gücünden yararlanabilirsiniz.

Derin bir kabı suyla doldurup bir tatlı kaşığı karbonat ekleyip karıştırın. Besinleri içine yerleştirip beş dakika bekletin. İyice durulayın ve yemeğiniz için kullanmaya başlayın.

FASULYEDEKİ GAZI YOK ETMEDE KARBONAT
Kuru fasulye, hem zayıflama hem sağlıklı beslenme adına muhteşem bir besindir. Ancak gaz yapması, pek çok insanı bu besinden uzak tutar.

Karbonat kullanarak, fasulyedeki gazı yok edebilir, gönül rahatlığıyla yiyebilirsiniz. Geceden fasulyeyi beklettiğiniz suyun içerisinde bir yemek kaşığı karbonat ekleyip karıştırın, sabaha kadar bekletin. Hem kolay pişecek hem gaz yapmayacaktır.

GAZ VE ŞİŞKİNLİĞİ GİDERMEDE KARBONAT
Fasulye, mercimek, börülce gibi gaz yapan besinleri yedikten hemen sonra bir su bardağı ılık suya bir çay kaşığı karbonat ekleyip karıştırıp için.

Bu sayede gaz problemi çözülecek, şişkinlik ortadan kalkacaktır. Yemeklerden sonra genel bir gaz ve şişkinlik sorunu yaşıyorsanız, karbonatlı su içmeyi deneyebilirsiniz.

ÇİÇEKLERİN TAZELİĞİNDE KARBONAT
Çiçeklerin vazoda daha uzun süre taze kalmasını istiyorsanız, suyuna bir tatlı kaşığı karbonat eklemeniz yeterlidir. Karbonat, çiçeği besler ve her zamankinden fazla canlı görünmesini sağlar.

BANYO TEMİZLİĞİNDE KARBONAT
Klozet, lavabo veya banyo duvarlarını tertemiz yapmak için karbonat kullanabilirsiniz. Kirli zemin üzerine karbonat serpip beş dakika bekletin, ıslak süngerle ovalayıp suyla durulayın.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Oy, Ortalama puan: 5,00 out of 5)
Loading...



Konu hakkında yorum yap veya soru sor