Kanserli Hücreleri Yok Eden Mucize İçecek: Pancar Suyu

Kanserli hücreleri yok eden mucize içecek, pancar suyu

Kanserli Hücreleri Yok Eden Mucize İçecek Pancar Suyu: Kanser, çağımızın en yaygın ve en tehlikeli hastalıkların başında gelmektedir. Modern tıpta kanser tedavilerinde birçok yöntem uygulanmakta ve diğer pek çok alternatif yöntemlere de başvurulabilmektedir. Kansere yakalanmadan önce kanserle mücadele etmek çok önemlidir. Peki, pancar suyunun kansere karşı savaştığını ve kanserli hücreleri yok ettiğini hiç duydunuz mu?

Pancar suyu, Avrupa ülkelerinde uzun yıllardan bu yana tedavi amaçlı kullanılmaktadır. İçinde pancar suyu bulunan ilk alternatif tedavi yöntemlerini Alman doktorlar olan Schoenenberger ve Farberse kullanmıştır.

Macaristan asıllı bir profesör de 1930’lu yılların başlarında, kanser tedavisinde pancar suyunun etkilerini gözlemleyen çalışmalara imza atmıştır. Bu profesör yaptığı çalışmalarda, pancar suyunun detoks etkisinin yanı sıra hücrelerdeki tahribatları önleyerek korumasına da katkı sağladığını tespit etmiştir. Profesyonel olarak sporla uğraşan kişilerin de fiziksel performanslarını arttırmak amacıyla beslenmelerine pancar suyu eklediklerini de belirtmek gerekir.

Pancar hangi sorunlarla savaşmaktadır?

 • Pancar suyu, yeni kanserli hücrelerin üretilmesini önlemektedir.
 • Pankreas, karaciğer, böbrek ile ilgili hastalıkları önlemekte, ülser tedavisinde de etkili olmaktadır.
 • Pancar suyu tüketenlerin akciğerlerini güçlendirmekte, yüksek tansiyon ve kalp krizi riskini düşürmektedir.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklarla savaşmaktadır.
 • Kas ağrılarını giderir ve yok eder.
 • Sindirim sistemini rahatlatmakta, kabızlığı da önlemektedir.
 • Detoks etkisi sayesinde cildin çok daha parlak ve sağlıklı olmasını sağlamaktadır.
 • Boğazda görülebilecek enfeksiyonları tedavi eder.
 • Kadınlarda regl ağrılarını azaltmaya yardımcı olmaktadır.

Çin’de yaşamını sürdüren Seto adlı kişi, akciğer kanserinden kurtulmasını sağlayan mucizevi pancar suyunu herkese anlatmaya adamış kendini. Seto, bir herbalist’in önerisiyle birlikte üç ay süreyle düzenli olarak pancar suyu içmiş, sonucunda da kanserli hücrelerin yayılmasının önüne geçmiş ve kanserin gerilediği görülmüştür. Çin’li Seto artık sağlıklı bir yaşam sürmekte ve pancar suyunu tüm kanser hastalarına tavsiye etmektedir.

Pancar suyu elde etmek için gereken malzemeler:

1 adet pancar kökü

1 adet havuç

1 adet elma

Bu malzemeleri yıkayıp katı meyve sıkacağında suyunu çıkarın ve beklemeksizin taze taze için. Eğer kanserli biriyseniz pancar suyunu düzenli bir şekilde tüketmeye özen gösterin. Pancar suyunu biraz daha farklı bir lezzetle tüketmek istiyorsanız, içerisine bir miktar taze nane yaprağı ekleyebilirsiniz.

2 Comments

 1. yurdaer pangal 18 Kasım 2016
 2. Hüseyin Serdar Tanal 27 Aralık 2016

Leave a Reply