Kanserin panzehiri olan 2 mucize besin

Kanserin panzehiri olan 2 mucize besin 1

Kanser, çağımızın en önemli hastalığı durumundadır. Kanserle mücadele tüm dünyada olanca hızıyla sürmekte ve sürekli yeni tedaviler denenmektedir. Ancak bazı besinler var ki, kanser hastalıklarının tedavisinde oldukça fayda sağlamaktadır. Biz de yazımızda, kanserin düşmanı ve panzehiri olan besinlerle ilgili bilgiler vermeye çalışacağız. İşte, detaylar;

Kansere iyi gelen besinler;

1- Zerdeçal;

Tüm dünyada kanserle savaşta sağladığı etki kesin olarak tespit edilen en önemli bitki olarak zerdeçal gösterilmektedir. Çünkü yapılan araştırmalar göstermiştir ki; zerdeçal kanser hücrelerinin ölmesini sağladığı gibi, kanser gelişiminin önüne de geçmektedir.

Zerdeçal bitkisinin kanser hücrelerine etkisi;

Antienflamatuar etkisi sayesinde kansere karşı koruma sağlayan zerdeçal, bu özelliğinin yanı sıra hazımsızlık ve mide şişkinliklerinde de kullanılan bir bitkidir. Zerdeçal, ağız yolu ile alınarak sedef hastalığında ve cilde masaj yolu ile sürülerek kullanılabilmektedir. Kanser hücrelerini öldürdüğünü ve kanser gelişimini önlediğini belirtmiştik. Bu etkiyi içeriğinde bulunan kurkuminoid bileşikleri ile gerçekleştirmektedir.

Kurkumin bileşiği, kansere karşı sağladığı etkisinin yanı sıra, yaşlılığa bağlı olarak gelişen bilişsel gerilemenin hafiflemesinde de etki etmektedir. Ayrıca kalp sağlığına iyi gelmekte ve diyabet riskini de düşürmektedir. Antioksidan özelliği olan zerdeçal, bu özelliği sayesinde serbest radikallere karşı savaşarak koruyucu etki göstermektedir.

Zerdeçal bitkisi nasıl kullanılır?

1 çay kaşığı kadar toz haline getirilmiş zerdeçal küçük bir kabın içine konulur. Bunun üstüne 1 yemek kaşığı kadar saf zeytinyağı ile taze çekilmiş çeyrek çay kaşığı kadar karabiber ilave edilerek karıştırılır. Karışımı 10 dakika süreyle dinlendirmek gerekir. Elde edilen karışım her gün 3 defa tüketilir. Tüketirken salatalarda, yoğurtla birlikte ve yemeklerde ek olarak kullanılabilir.

2- Üzüm çekirdeği;

Zerdeçal bitkisini üzüm çekirdeği takip etmektedir. Üzüm çekirdeğinde bulunan çok güçlü bir antioksidan olan zengin ginseng maddesi, kanser gelişimini önlediği için kanserin panzehiri besinler arasındaki yerini almıştır.

Üzüm çekirdeğinin kanser hücreleri üzerindeki etkisi;

Modern tıpta yaygın olarak kullanılmakta olan üzüm çekirdeği, ilk kez Japonların geleneksel tıp uygulamalarında kullanılmıştır. Üzüm çekirdeğinde oldukça güçlü antioksidanlar yer alır.

C vitamininden 50, E vitamininden 20 kat daha güçlü olan üzüm çekirdeğinin yanı sıra, üzüm asmasının kökünde, üzüm kabuğunda ve sapında kötü kolesterolü düşüren resveratrol adı verilen madde bulunmaktadır.

Üzüm çekirdeği nasıl kullanılır?

Kanserle mücadele için, günlük olarak 200 – 400 mg üzüm çekirdeği ekstresi alınabilmektedir. Bu besinlerin tüketilmesinden önce doktorunuza da danışmanız ve bilgi vermeniz önemlidir.

Kaynak: Bu yazı, milliyet.com.tr/kanserin-panzehiri-olan-besinler-pembenar-galeri-alternatiftip-2574872/ kaynak alınarak özgün olarak oluşturulmuştur.

Leave a Reply