Hint yağı saç uzatır mı?

Hint yağı saç uzatır mı? Hint yağının saça faydaları nelerdir?: Saç, erkek ya da kadın olsun herkesin iyi görünmek amacıyla özellikle dikkat ettikleri unsurlardan biridir. Pek çok insan saçlarının gür, sağlıklı ve uzun olması için birçok şey yapmaktadır, ancak bazen arzuladıkları neticeyi elde edememektedirler. Günümüzde yoğun stresli ortamlar, hava kirliliği gibi çevresel bazı etkenler nedeniyle saç konusundaki sorunlar daha da artış göstermektedir. Peki, Hint yağı saç uzatır mı? İşte, detaylar;

Canlılığını ve sağlığını yitirmiş olan saçların tekrar sağlıklı olabilmesini sağlamak, dökülme gibi problemlerin önüne geçebilmek için evde yapılabilecek bazı yöntemler vardır. Evinizde en başta yapılabilecek ve sağlıklı saç uzatmanızı sağlayacak şey dengeli ve sağlıklı bir beslenmenin uygulanmasıdır. Beslenmenin yanı sıra, evinizde kendinizin hazırlayabileceği kürlerle saçlarınızı çok daha hızlı uzatma imkanına sahipsiniz.

Hint yağı saçın uzamasını sağlar mı?

İçeriğindeki zengin Omega 6 ve E vitamini, saç köklerini güçlendirmekte ve saçların sağlıklı bir şekilde uzamasına imkan sağlamaktadır. Hint yağı, saç tellerinin kalınlaşmasını ve yıpranmasını önlemektedir. Saç derisinin nemlenmesini sağladığından, saç dökülmelerini hızlandıran kepek sorunlarını da giderir. Hintli kadınlardaki uzun ve sağlıklı saçların nedeni de Hint yağıdır.

Saçın hızlı uzaması için yöntemler;

Saç uzatmanın en başta gelen doğal yöntemi Hint yağı kullanmaktır. Hint yağı ile hazırlanan kürler sayesinde parlak, canlı ve daha uzun saçlarınızın olmasını sağlayabilirsiniz. Aktarlarda kolaylıkla bulunabilecek olan Hint yağının saçlara uygulanması oldukça basittir. Uygulamayı doğrudan saçlarınıza ve saç derinize yapabileceğiniz gibi, diğer saç bakım yağlarıyla birlikte de kullanılabilmektedir.

Hint yağının saçlara uygulanması;

Uygulamada 2 yemek kaşığı Hint yağı, parmaklarınızla masaj yapılarak saç derisine sürülür. Bunu gece yatağınıza yatmadan evvel yapabilir, sabaha kadar bekleterek etkisini uzatabilirsiniz. Sabah kalktığınızda da doğal bir şampuanla saçlarınızı yıkayıp durulayabilirsiniz.

Hint yağı maskesi nasıl yapılır?

Hint yağı maskesinin hazırlanması; 2 yemek kaşığı Hint yağı ve 2 yemek kaşığı badem yağını birbiriyle karışım haline getirin. Uygulamasında ise; karışım saç diplerinden başlayarak saç uçlarına kadar sürülür. Bu karışımı saçınızda 60 dakika kadar bekletin ve daha sonra da doğal bir şampuanla yıkayın. Badem yağı, yapılandırma ve besleme özelliklerinden dolayı saçların dökülmesini önlemektedir. Aynı zamanda saça bakım yapmanızı sağlayacaktır. Hazırladığınız kürü her hafta birer kez uygulayabilirsiniz.

Hint yağını bir de şu şekilde deneyin;

3 yemek kaşığı kadar Hint yağı ve 1 yemek kaşığı jojoba yağı damlalıklı bir şişede birlikte karıştırılır. Bu karışımdaki yağlar koyu kıvamlıdır ve iyice çalkalanması gerekir. Hazır olduğundan emin olduktan sonra saç diplerine ve saç derisine damlatılır. Bütün saç derisinin yağı iyice emmesini sağlamak amacıyla 5 dakika kadar parmak uçlarıyla masaj uygulanır. Uygulamayı tamamladıktan sonra, saçlar doğal içerikli bir şampuanla yıkanabilir ve Hint yağı karışımından arındırılabilir. Saçlarınızın sağlıklı uzamasını sağlamak için bu uygulamayı haftada 1-2 kez gerçekleştirebilirsiniz. Toplam 5-6 defa yapmanız yeterli gelecektir.

Kullanılacak olan Hint yağının doğal olmasına dikkat etmeli ve özen gösterilmelidir. Özellikle içeriğinin Hint ağacı tohumlarından elde edilmiş olması önemlidir.

Kaynak: Bu yazı, mynet.com/hint-yagi-sac-uzatir-mi-1213118-mykadin kaynak alınarak özgün olarak oluşturulmuştur.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıyı oyla)
Loading...

Leave a Reply