Haşlanmış muz suyu ile uyku sorununa çözüm

Haşlanmış suyu içerek rahat bir uyku çekin: Geceleri uyku sorunu olanların hayali, yastığa başını koyduğunda uykuya dalmaktır. Ancak bazı zamanlar vardır ki, bir türlü uyku tutmaz ve yatakta bir o yana bir buyana dönersiniz. Sizler de bunun gibi problemler yaşıyorsanız, haşlanmış muz suyu bu sorununuza çözüm olabilir. İşte, detaylar;

Uykusuzluk yaşıyorsanız, evde kendinizin hazırlayabileceği basit bir karışımla bu uykusuzluğunuzu yenebilirsiniz. Muz kürü için gereken malzemeler 1 adet muz ve bir miktar içme suyu.

Muz kürünü hazırlamak da çok kolay. Öncelikle bir muzun uçlarını keserek tencereye koyun, daha sonra üstüne yeterli miktarda su ilave ederek 10 dakika süreyle kaynatın. Daha sonra ocağın altını kapatın ve bir süre demlenmesini bekleyip süzün. Elde ettiğiniz muz suyunu bir bardağa doldurun ve keyifle içerek uykuya rahatça dalın. Dilerseniz, muz suyuna tarçın da ekleyip içebilirsiniz.

Haşlanan muzun kabuklarını da soyarak yiyebilirsiniz. Bu muza tarçın ya da aromalı bazı besinler de ekleyerek tüketebilirsiniz.

Muz suyu uykuya dalmayı kolaylaştırır:

Muz lif yönünden çok zengin olup, tadı ve kokusuyla tüm dünyada en çok sevilen meyvelerdendir.

Muz ve muzun kabukları potasyum ve magnezyum bakımından oldukça zengindir. Magnezyum, uyku sorunlarının giderilmesinde etkilidir. Bundan dolayı magnezyum ve potasyum bir araya geldiğinde vücuttaki kasların tümünde gevşeme ve rahatlama ortaya çıkmaktadır. Kaslar rahatladığı zaman ise, kişinin uykuya dalması çok daha kolay ve hızlı olmaktadır.

Muz tüketildiğinde sayılamayacak kadar fayda sağlar ve suyunun içilmesi de bir o kadar meyvenin kendisi gibi yararlı olur.

Meyve olarak muz yendiğinde, kısa zaman sonra enerji vermektedir. İçeriğinde yer alan potasyum miktarının fazlalığından ötürü tüketildiği zaman, vücuttaki bütün kasların rahatlamasını ve gevşemesini sağlar. Bu da deliksiz bir uyku için her türlü imkanı sunar.

Muzun kendisi gibi kabukları da magnezyum ve potasyum bakımından çok zengindir ve vücudun ihtiyacı olan bu elementleri rahatlıkla sağlar. Kısacası gece rahat bir uyku uyumak istiyorsanız, mutlaka muz ya da muz suyunu ihmal etmemelisiniz.

Muz kabuğu ile diz tedavisi

Muz kabuğu ne işe yarar işte muz kabuğunun diğer faydaları

Muzun faydaları nelerdir Muz neye iyi gelir

Kaynak: yemek.mynet.com/haslanmis-muz-suyu-icin-misil-misil-uyuyun-1172188

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 Oy, Ortalama puan: 5,00 out of 5)
Loading...

Leave a Reply