Göz sağlığı ve botoks


göz sağlığı ve botoks

Göz sağlığı ve : Daha çok güzellik için başvurulan botoks, kaş kaldırma, kaz ayağı kırışıklıkları, alın çizgilerinin giderilmesi gibi uygulamaların yanı sıra, göz hastalıkları ile ilgili de kayda değer bir tedavi şeklidir. Göz sulanmasından şaşılığa kadar birçok rahatsızlığın çözümünde ve göz sağlığı için başvurulan botoks’un uzman kişilerce yapılması oldukça önemlidir.

Botukinum toksini ya da botoks, bugün modern tıpta hemen her alanda kullanılan bir tedavi şeklidir. Botoks denildiğinde ilk akla gelen kozmetik amaçlı uygulamalardır. Fakat, oküloplastik cerrahide değişik nedenlerle göz ve çevresine uygulanmaktadır.

Botoks ile istemsiz göz kasılmaları önlenebilmektedir:


İnsanları rahatsız eden uzun süreli göz seğirmelerinden ve başka sorunlar düzenli botoks ile kontrol edilebilmektedir. İstemsiz gelişen göz kasılmalarının temelinde yatan neden belirlendikten sonra, yapılacak olan botoks ile kişinin yaşam konforunda artış sağlanabilmektedir.

Göz sulanması ve göz kuruluğunda da etkili:


Gözyaşı yetersiz olan kişilerde gözyaşı toplama kanallarının çevresine botoks enjeksiyonu gerçekleştirilir. Bu sayede gözyaşının gözden toplanması azalmakta ve göz kuruluğu problemi azaltılmaktadır. Göz yaşı bezine yapılan botoks ile de gözaşı kanallarında sorun olan, bundan dolayı gözyaşı yanaklarından akan kişilerin şikayetleri en aza indirilebilmektedir.

Guatr hastalığında görülen göz bulgularında:

Guatr hastalıklarının bazılarında göz ve çevresi, göz irileşmesi gibi belirgin değişikliklere uğrayabilmektedir. Gözlerin irileşmesinde etkili olan sebeplerden biri, üst göz kapaklarının yukarı doğru kalkması ve göz açıklığının artmasıdır. Burada göz kapağını kaldıran kasa enjekte edilecek botoks göz kapağı açıklığını normale döndürebilmektedir.

Yüz felci geçirenlerde göz kapağının düşürülmesi için:

Yüz felci geçiren kişilerin göz kapakları kapanmadığından, korneada kuruluk ve enfeksiyona bağlı ülser gelişebilmektedir. Yüz felci geçici ise düzelene dek, kalıcıysa da ameliyat yapılana dek gözün korunmasını sağlamak içim göz kapağının botoks ile düşürülmesi ve korneanın korunması sağlanır.

Şaşılıkta değişik amaçlar için:

Felç nedeniyle oluşan şaşılıklarda, şaşılık ameliyatlarından sonra olan bazı sorunların giderilmesinde ve bazı şaşılık ameliyatlarının planlamasında botoks kullanımları yapılabilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıyı oyla)
Loading...Yorumlar

  1. yurdaer pangal 16 Aralık 2015

Konu hakkında yorum yap veya soru sor