Evde doğal yöntemlerle saç boyası çıkarma

Evde doğal yöntemlerle saç boyası çıkarma: Sürekli olarak saçlarınızı boyuyorsunuz ve kullandığınız saç renginden sıkıldınız ve doğal rengine döndürmek mi istiyorsunuz? Saçları doğal rengine döndürmek için çoğunlukla kimyasal kozmetik ürünler kullanılmaktadır. Ancak bu sefer evde hazırlayıp uygulayabileceğiniz bazı yöntemlerle saç boyası çıkarma işleminizi gerçekleştirin. Bunu yaptığınızda da kimyasal kozmetik ürünler ile doğal yöntemler arasındaki farkı göreceksiniz. Aşağıda anlatacağımız doğal yöntemlerle saç boyası çıkarma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İşte, detaylar;

Evde doğal saç boyası çıkarma yöntemleri:

  • Sirke kullanarak saç boyası çıkarma yöntemi;

Kullanmanız gereken sirke sade beyaz sirke olmalıdır. Beyaz sirkenin içeriğinde bulunan asit, saç derinize ve saç diplerinize hasar vermeksizin saçlarınızın boyasını sökecek ve çıkaracaktır. Kullanılan pek çok saç boyası, beyaz sirke kullanılarak çıkarılabilmektedir. Ancak çıkmazsa başka boya çıkarma yöntemlerinden de faydalanabilirsiniz.

  • Karbonat kullanarak saç boyası çıkarma yöntemi;

Herkesin bildiği gibi karbonatın lekeleri çıkarma özelliği bulunmaktadır ve doğal bir temizleyici vasfı taşımaktadır. Saçlarının boyasını çıkarmak isteyen birçok kişi de karbonatın bu özelliğinden yararlanmaktadır. Saç boyasını çıkarabilmek için karbonatı kepek önleyici şampuana eklerseniz etkisini daha da arttırabilirsiniz. Karbonat, saçlarınızda hemen bir etki göstermez, ancak belirli bir süre sonra boya sökücü özelliğini gösterecektir. Karbonat kullanarak saç boyasını çıkarma yöntemini kullandığınız halde, saç boyası tam olarak çıkmadıysa bir sonraki gün tekrar uygulayabilirsiniz.

  • C vitamini kullanarak saç boyasını çıkarma yöntemi;

C vitamini ile saç boyası çıkaracak olanlar, saçlarını koyu renge boyamış olanlar tarafından uygulanmalıdır. C vitamini ile saç boyası çıkarma yöntemi, diğer yöntemlere nazaran çok daha az saçlarınızı aşındırır. Burada belirtmemiz gereken önemli nokta ise şudur; Saçlarınızı boyadıktan sonraki gün veya bir sonraki gün bu yöntemi kullanırsanız etki etmektedir. Saçınızı boyadınız ve ertesi gün bu saç boyasından kurtulmak isterseniz, birkaç C vitaminini kırarak iyice ezin ve her zaman kullandığınız saç şampuanınıza ilave edin. İyice karıştırıp saçlarınızı bu karışımla yıkayıp durulayın.

Kaynak: Bu yazı, ciltsitesi.com/sac-bakimi/evde-dogal-yontemlerle-sac-boyasi-cikarma/ kaynak alınarak özgün olarak oluşturulmuştur.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıyı oyla)
Loading...

Leave a Reply