Deniz suyunun inanılmaz faydaları

Deniz suyunun inanılmaz faydaları: sağlık için çok faydalıdır. Deniz suyunun içerdiği mineraller ve tuz tedavici edicidir. Yüzde olan sivilcelerden bağışıklık sistemine kadar faydaları saymakla bitmeyen deniz suyu, eski zamanlardan bu yana tedavi olarak kabul edilir. Özellikle güneş ile birlikte yapılan deniz banyosu, kışın hastalanmanızın bile önüne geçmektedir. İşte, deniz suyunun faydaları;

Bağışıklık sistemi kuvvetlenir:

Deniz suyu içerisinde bol mineral, amino asit, mikroorganizma, vitamin ve tuz barındırmaktadır. Deniz suyu ile banyo yaptığınızda su deriniz tarafından emilir. Bu sayede vücuttan toksinler atılır, ciltte gözenekler açılır. Bağışıklık sistemi hızla kendini onarmaya ve güçlenmeye başlar. Bu sayede kış aylarında hastalanma riskiniz düşer. Yaz aylarında ne kadar çok denize girerseniz o oranda güçlenirsiniz.

Cilt güzelleşir:

Ciltte olan kızarıklıklar, sivilce izleri, iltihaplı akneler ve kırışıklıklar için deniz suyu çok faydalıdır. Deniz suyu içinde bulunan magnezyum ve hidrat, cildin genç gözükmesini sağlar. Kırışıklıkları onarır ve cildi gerginleştirir.

Uykusuzluk:

Deniz suyunun içerisinde bulunan magnezyum uykusuzluğa iyi gelir. Düzenli denize  girenlerde uyku sorunu olmaz. Kronik yorgunluk tedavi edilir. Magnezyum kasları ve sinirleri gevşetir, stresi azaltır.

Stres ve depresyon:

Depresyon, anksiyete ve odaklanma sorunları deniz suyu banyosu ile tedavi edilir.

Üst solunum yolu:

Sinüzit, öksürük, balgam ve burun tıkanıklığı deniz suyunun rahatlıkla tedavi ettiği hastalıklardır. Düzenli olarak burna çekilen deniz suyu, sinüzit ve burun tıkanıklığına neden olan iltihabı söker. Hastalar, deniz suyu ile banyo yapınca çok daha rahat nefes almaya başlarlar. deniz suyu doğal tedavi yapar.

Soğuk algınlığı ve grip:

Deniz suyunun içerisinde bulunan mineraller antibiyotik gibi etki eder. Bu nedenle de bağışıklık sistemi hızla yapılanır. Yaz ayları boyunca denize giren insanlarda, kış aylarında enfeksiyon çok az görülür.

Zihni yeniler:

Deniz suyu zihni yeniler ve stresi alır. Beden ve zihin rahatladığından odaklanma sorunu kalkar. Kişi kendini rahat ve canlı hisseder.

Yüzmek:

Denizde yüzmek en iyi egzersizlerden kabul edilir. Vücudun tüm kasları ve eklemleri yüzme sayesinde çalışır. Böylece vücutta dinçlik ve gelişmiş akciğer kapasitesi arttırılmış olur.

Deniz suyu hakkında dikkat edilmesi gereken şey asla içilmemesi gerektiğidir. Deniz suyu içildiğinde, vücudunuz hızla su kaybeder, hızlı kalp ritmi, kan basıncı artışı, baş ağrısı ve dönmesi oluşur. Çok fazla içildiğinde böbrek yetmezliği meydana gelir.

Kaynak: milliyet.com.tr kaynak alınarak yeniden derlenmiştir..

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıyı oyla)
Loading...

Leave a Reply