Baş ağrısına ne iyi gelir? İlaçsız çözüm

baş ağrısına ne iyi gelir

Baş ağrısı nasıl geçer, baş ağrısına ne iyi gelir ilaçsız çözüm var mı? doğal yollardan baş ağrısını nasıl geçiririz işte detaylar. Çağımızın en önde gelen sorunlarından biri olan baş ağrısı, herkesin muzdarip olduğu bir durumdur ve çok çeşitli nedenlere bağlı olarak oluşmaktadır. Baş ağrısına ne iyi gelir? sorusuna sürekli cevap ararız.

Düzenli egzersiz yaparak ve derin derin nefes alıp vererek stres düzeyi düşürülebilir, baş ağrısı giderilebilir. Uyku düzeninde bozukluk varsa ve dengeli bir beslenme yoksa baş ağrısına neden olabilir. Bu konulara özellikle dikkat edilmesi ve düzeltilmesine çalışılması gerekmektedir. Açık havada yapılacak olan kısa bir yürüyüş de baş ağrısına iyi gelecektir.

Sıcak suyla duş alınırsa kasları gevşetir ve baş ağrısına iyi gelir. Ayaklarınızı sıcak su dolu bir kapta bekletmek de faydalıdır. Ayaklarınız kabın içindeyken ılıklaşana dek soğuk su ekleyin. Sonra ayaklarınızı çıkarın ve çoraplarınızı giyin. Bu işlemler kan akımının ayaklarınıza aktarılmasını sağlayacaktır.

Baş ağrısına iyi gelen diğer yöntemler:

Boyun kaslarının güçlendirilmesi: Bunu sağlarsanız baş ağrılarınızın geçmesine katkı sağlarsınız. Boyun kaslarının zayıf olması, sırtın üst kısmında alt boyna ve üst boyuna ilerleyen bir ağrıya sebep olabilmektedir. Yapacağınız boyun egzersizleri ile boyun kaslarınızı güçlendirebilir ve bu durumun önüne geçebilirsiniz.

Şakaklar: Şakaklarınızın orta kısmına baş parmağınız ve orta parmağınız ile tutarak kaslarda yumuşatma sağlamak için ovalayabilirsiniz. Parmaklarınızla şakalarınıza baskı yaparken dişlerinizi birkaç defa sıkıp gevşetmeniz baş ağrısına iyi gelecektir.

Kulak arkası masaj: Kulak arkasında yer alan kemiğin hemen ön kısmında yer alan kafatası noktasını baş parmağınızla yaklaşık 2 dakika kadar dairesel bir basınç uygularsanız iyi gelecektir.

Parmak arası masaj: İşaret parmağınız ve başparmağınız ile diğer elinizin işaret parmağı ve baş parmağı arasındaki yumuşak dokuyu sıkıştırıp basınç yapın. Bu uygulama da baş ağrısını hafifletecektir.

Soğuk masaj: Soğuk su ile ıslatmış olduğunuz bezle başınıza yapacağını masaj ağrıya iyi gelecektir. Bunu bir buz poşeti ile de yapabilirsiniz. Baş ağrısı yaşadığınızda soğuk su torbasını ensenize koyun. Bununla birlikte ayaklarınızı da sıcak suyun içine koyun. Bu uygulama ile kan basıncının ayaklarınıza inmesini sağlarsınız.

Makarna ve muz baş ağrısına iyi gelen besinlerdir. Türk kahvesine 2 damla limon damlatıp içmek de baş ağrısını gidermeye yardımcıdır.

Kaynamış suyun içine damlatacağınız lavanta yağını koklamak da baş ağrısına iyi gelir. Gün içinde baş ağrısını ve migreni tetikleyebilen çikolata, süt ve süt ürünleri, avokado, fıstık ezmesi, narenciye meyveler, soğan, salam, sosis, aminoaist içerikli fermente gıdalar ve salamura gıdaları tüketmekten kaçınılmalıdır. Tüketiliyorsa da bilinçli hareket etmek gerekir.

Baş ağrısını 5 dakika da geçirmenin yolları ise bu videoda anlatılmış

Leave a Reply