Bacak inceltme egzersizleri, Bacak inceltmenin yolları


Bacakları inceltmek için 3 egzersiz

egzersizleri, inceltmenin yolları: Bacaklarınızdaki fazla kiloların etkilerinden kurtulmanın en etkili yolu, düzenli aerobik egzersizler yapmak ve sağlıklı bir beslenme diyeti izlemektir. Bazen kilo verme konusundaki çabalarınız ve gayretleriniz beklediğinizden çok daha uzun süreli olabilmektedir. Bu şekilde bir durum yaşadığınız zaman doğru egzersizlerle bacaklarınızı incelterek istediğiniz seviyeye getirebilirsiniz. Yapılacak olan egzersizlerin en iyi yönü de ev ortamında yapabiliyor olmanızdır. İşte, bacakları inceltmek için 3 egzersiz;

1- Çömelme ( Squats ):

Çömelme ya da Squats, bacak kaslarınız için en efektif egzersizlerden bir tanesidir. Evinizde normal bir squat yapabilmek için duvardan yaklaşık 60 cm kadar uzaklaşın. Sırtınızı duvara dönün ve ayakta durun. Kollarınızı da yer paralel bir biçimde ileri doğru uzatın. Şimdi sırtınızı duvara doğru eğmeye başlayın ve dizlerinizi bükün. Ortalama 10 saniye bu şekilde durun ve uyluk kaslarınızın çalıştığını hissedin. Ardından bir miktar daha eğilin ve 10 saniye kadar da bu şekilde bekleyin. Sonra biraz daha eğilin ve yine 10 saniye kadar bu şekilde durun. En son olarak da yavaşça kalkmaya başlayın ve başlangıç konumuna dönün.


2- Bacakla daire çizmek ( Leg Circles ):

Leg Circles yani bacakla daire çizme hareketi oldukça efektif bir uyluk bölgesi egzersizi olarak düşünülebilir. Bunu yapmak için önce sırt üstü uzanın ve iki elinizi yanlarınıza koyun. Sağ bacağınız yerdeyken sol bacağınızı havaya kaldırın. Her iki bacağınızın da düz bir biçimde olmasına özen gösterin. Şimdi derin bir nefes alın ve sol ayağınızın baş parmağı ile havaya daire çizmeye başlayın. Bunu yaparken bütün bacağınızı kullanmaya çalışın ve kalçanızın yerde olmasını sağlayın.


Bacağınızla saat yönünde daire çizdikten sonra, yünü değiştirin ve saat yönünün tersine hareket ettirerek 5 adet daha daire çizin. Ardından sağ bacağınıza geçin. Zorluk derecesi daha fazla olan bir egzersiz arıyorsanız, aynı biçimde uzanıp sol bacağınızı kaldırın. Sonra da alfabenin tamamını havaya çizmeye başlayın. Alfabeyi bitirdikten sonra diğer bacağınızla tekrarlayın.

3- Lunges:

Bu hareket içinde en çok bilinen egzersizlerdendir. Harekete ayakta durarak başlıyorsunuz. Bu sırada göğsünüz önde ve gözleriniz ileriye bakıyor. Sağ bacakla bir adım atıp bacaklarınızı dizlerden hafif bir şekilde bükmeye başlayın. Sol dizinizi ise yere değecek kadar bükün. Hareket istediğiniz gibi olmadıysa sonraki denemeniz sırasında daha küçük veya daha büyük bir adım atın. Ayakta duruş pozisyonunuza geri dönün ve 10-15 kez egzersizi tekrarlayın. Arkasından bacaklarınızı değiştirin ve her bir bacağınız için 3 set halinde uygulayın. Her bir setin arasında 1 dakikalık aralar vermeye özen gösterin.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıyı oyla)
Loading...Konu hakkında yorum yap veya soru sor