Ameliyatsız Kalça ve Meme Şekillendirme

Ameliyatsız Kalça ve Meme Şekillendirme: Ameliyatla meme ve kalça büyütme, küçültme, şekillendirme işlemleri yapılmaktadır. Ancak herkes estetik operasyonu için bıçak altına yatmak istememektedir. Dolayısıyla ameliyatsız estetik operasyonlar daha cazip görünmektedir. Bunun için de son dönemlerde en çok trend olan estetik operasyonlardan bir tanesi ameliyatsız meme ve kalça şekillendirmedir.

Ameliyatsız meme ve kalça şekillendirme için uygulanan çeşitli yöntemler bulunmaktadır. İşte, ameliyatsız meme ve kalça şekillendirme yöntemleri;

Hyluronik Asit

Hyluronik asit cilt altına enjekte edilen bir sıvıdır. Cilt altına enjekte edilen bu sıvılar özellikle kırışıklıkların giderilmesinde, popo ve memenin şekillendirilmesinde tercih edilmektedir.

Bir tür şeker molekülü olan hyluronik asidin vücuda her hangi bir yan etkisi olduğu saptanmamıştır. Vücuda enjekte edildikten sonra vücuttaki enzimlerle kaynaşarak, erimekte ve kaybolmaktadır. Hyluronik asit enjekte edilerek yapılan popo ve meme şekillendirme işlemi kalıcı bir işlem değildir. Zamanın geçmesiyle birlikte hyluronik asit, eriyecek ve etkisini yitirecektir.

Uygulama Alanları Nelerdir?

Hyluronik asit enjekte edilerek şekillendirme genel olarak göğüs, popo ve kırışıklıklara karşı yapılmaktadır. Ancak yapılma alanları göğüs, popo ve kırışıklıklarla sınırlı değildir. Çarpık bacak tedavisinde de oldukça fazla kullanılmakta ve bacakların çarpıklığı küçük bir ilizyonla yok edilmektedir. Kadınlarda G noktasının belirginleştirilmesinde, iki göğsün asimetrik olmaması durumunda görüntüyü güzelleştirme için uygulama yapılmaktadır. Hyluronik asit yalnızca kadınlara uygulanan bir operasyon değildir. Erkeklerde hyluronik asit enjektesi ile kol, göğüs ve karın kaslarını şişirmekte ve özellikle penis büyütme yapılmaktadır.

Uygulama Sonrası Etki Ne Kadar Sürüyor?

Hyluronik asit bir süre sonra vücutta erimeye başlar ve etkileri azalır daha sonra da yok olur. Hyluronik asit etkisi 12 ile 18 ay arasında etkilerini yitirmektedir. Genel olarak uygulamanın yapılmasından 12 ay sonra %25’lik bir azalma görülmekte ve 18 ayın sonunda etki tamamen yitirilmektedir.

Uygulama Nasıl Yapılır?
Uzman kişiler tarafından yapılması gereken hyluronik asit enjektesi uygulanırken lokal anesteziyle birlikte gerçekleştirilmektedir. Enjeksiyon işlemi yalnızca iğne ile gerçekleştirilmekte ve her hangi bir kesi yapılmamaktadır. Uygulama uzun ve zorlu bir operasyon değildir. Uygulama süresi 15 dakika sürmektedir. Uygulama sonrasında vücut aldığı dış maddeye karşı tepki göstermeye başlamakta ve uygulama sonrasında ağrıların oluşması normaldir. Ancak bu ağrılar çok şiddetli değildir ve ağrı kesicilerle kesilebilecek bir ağrıdır.

Uygulama Sonrası Süreç

Uygulama sonrasında enjektenin dağılmaması ve yayılmaması için bir bandajlama sistemi olmaktadır. Bu bandajlama sistemi enjektenin korunmasını sağlamaktadır. Bandaj bir hafta süreyle vücutta durmalıdır. Bir hafta sonra bandaj çıkarılacaktır. Ancak ağrılar şiddetli değildir ve uygulamadan iki gün sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Diğer Yöntemler

Hyluronik asit enjektesinin yanı sıra yağ enjektesi de meme, kalça, kas ve penis şekillendirilmesinde ve büyütülmesinde kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntemde tıpkı hyluronik asit enjektesi gibi kesik yapılmadan yapılan bir işlemdir ve hasta için zor bir süreç değildir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıyı oyla)
Loading...

Leave a Reply