Ameliyatsız Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız Burun Estetiği Nasıl Yapılır: Burun, yüz ifadesini belirleyen en önemli unsurdur. Güzel ve şekilli bir burun sevimli bir görüntü yaratırken kemerli ve büyük bir burun sinirli ve ciddi bir ifade yaratmaktadır. Burundaki en ufak bir kusur bile tüm yüz şeklini, tüm mimikleri etkileyebildiğinden dolayı, burun şekli çok önemlidir. Burun, işlevleri bakımından da çok önemlidir.

Nefes almayı sağlayan burun, tıkandığı zaman oldukça rahatsız edici durumlar yaşanabilmektedir. Birçok organ ile bağlantısı olduğundan dolayı da burun tıkandığı zaman baş ağrısı gibi problemler de yaşanabilmektedir. Ayrıca nefes alırken solunan hava burun sayesinde filtreden geçer ve nemlendirilmiş olur. Burunda bazen nefes almayı güçleştiren sağlık problemleri olabilmektedir. Bu problemlerin ortadan kaldırılması kimi zaman kolaydır ve ilaç tedavisi ile ortadan kalkabilmektedir. Ancak kimi zaman da ilaç tedavisi işe yaramaz ve bir dizi operasyonların geçirilmesi gerekir. Yani burun ameliyatları yalnızca güzel ve estetik bir görüntü için değil sağlıklı bir yaşam için de gereklidir.

Ameliyat Olmadan Burun Estetiği Mümkün Müdür?

Geçmişte burun estetiği yalnızca ameliyat ile mümkündü. Doktorlar burnu inceleyerek, ameliyat şekline karar veriyordu. Kimi burunlardan yalnızca kötü görüntü oluşturan kemik alınırken kimi burunlardan bu kemiğe ek olarak burun derisi de kesilerek güzel bir görüntü veriliyordu. Günümüzde teknoloji çok gelişti ve tıp da bu teknolojiden maksimum derece de faydalanmaya başladı. Artık güzel bir burun için ameliyat olmaya, ameliyat sonrası o korkulu sürece gerek kalmadı. Günümüz şartlarında burun estetiği ameliyat dışındaki yollar ile yapılabilmektedir.

Çünkü burun operasyonları tamamen burun şekline yöneliktir. Genellikle burun estetiği dendiği zaman kemik almak ve burun küçültmek akla ilk gelen yöntemlerdir. Ancak bu her burun için genel geçer bir doğru değildir. Çünkü bazı burun ideal şeklini küçültme ile elde ederken bazı burunlar ise belli bölgelerin büyümesi ile güzelleşir.

Polyacrilamid Hidrojel İle Burun Estetiği

Bazı bireylerin burun kökünde çöküklük olabilir. Bu da burun ve alın birbirine çok yakınmış gibi görünmesine yol açar. Doğal olarak güzel bir görüntü ortaya çıkmaz. Bu soruna sahip bireyler daha sert ve sinirli görünürler. Alın çöküklüğü kimi zaman kemersiz burunları kemerli gibi gösterebilir. Bu oldukça kötü bir durumdur. Bu durumu düzeltmek de ameliyatsız bir şekilde mümkündür. İşin sırrı ise polyacrilamid hidrojel adı verilen dolgudur. Bu dolgu doğru yerlere uygulandığı zaman adeta yepyeni bir burun yaratır.

Bu dolgu kalıcıdır. Yalnızca alın çöküklüğünde değil burun ucu düşüklüğünde de kullanılır. Burun ucu düşüklüğü, burundaki kemik yapısı mükemmel olsa bile burnu olduğundan daha çirkin ve kemikli gösterebilir. Polyacrilamid hidrojel sayesinde düşük burun uçları kaldırılarak çok güzel bir burun elde edilebilir. Küçük burun uçları için de aynı şekilde bu madde kullanılabilir. Burun ile orantısız derecede küçük duran burun ucu için en iyi çözüm polyacrilamid hidrojel olacaktır. Böylece burun oranlı bir boyuta ulaşacaktır. Bazen burunda hiçbir problem olmayabilir.

Fakat burun ucu ile dudak arasındaki mesafe çok az olabilir. Bu da buruna kötü bir görüntü verir. Burun estetiklerinin çoğu burundaki kemerin vermiş olduğu kötü görüntüden kaynaklanmaktadır. Ancak artık bunun için ameliyat masasına yatmaya gerek yoktur. Çünkü polyacrilamid hidrojel ile burundaki kemikli görünüm yok edilebilir. Alçakta kalan bölgeye enjekte edilen madde, kemerli görünümü azaltmaya yardımcı olur.

Polyacrilamid Hidrojel Kullanım Alanları

Polyacrilamid hidrojel isimli bu dolgu maddesi yalnızca burun estetiği için kullanılmaz. Bozuk göz tedavisinde kullanılan lenslerde, tıp alanında sondalarda ve bazı ilaçlarda da kullanılabilmektedir. Bu madde ağırlığının yüz katı kadar su tutabilmektedir. Bu da onu diğer dolgu maddelerinden ayıran bir özelliktir. Yumuşak bir yapıya da sahip olduğundan yalnızca burun estetiği değil dudak dolgusunda da kullanılabilmektedir. Yani vücutta dolgu gereken tüm bölgelere uygulanabilen bir maddedir.

Polyacrilamid Hidrojel İle Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Bu işlem oldukça kolaydır ve yaklaşık olarak on dakika civarında sürmektedir. Uygulamadan sonra birkaç gün şişlik olması doğal karşılanır. Bu uygulamada tek risk enfeksiyon riskidir ancak bu diğer tüm dolgu uygulamalarında olan normal bir risktir. Ameliyattan çok daha kolay, hızlı ve acısız bir yöntem olduğu için oldukça fazla kişi tarafından tercih edilmektedir.

Ameliyatsız burun estetiği hakkında uzman hekim tarafından yapılan açıklamaları da izleyebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıyı oyla)
Loading...

Leave a Reply