Zayıflamak istiyorum diyenlere 7 basit öneri


zayıflamak istiyorum diyorsanız 7 öneri

Zayıflamak istiyorum nasıl zayıflarım diyorsanız işte sizin için 7 basit öneri. Zayıflamayı sağladığı ileri sürülen çaylar, zayıflama suları, zayıflama kemeri ve daha bir çok ürünü kullanarak zayıflamak doğrusu oldukça zor. Kilo verebilmek için irade ve programlı olmak lazım. Ayrıca verilen kiloları geri almamak da oldukça önemli bir nokta. Zayıflamak istiyorum diyenler için çok fazla diyet listesi bulunmakta ve oldukça da popüler olanları var. Burada dikkat edilmesi gereken hangi diyetin size uygun olduğunu belirlemenizdir. Yazımızda zayıflamak istiyorum diyenler için 7 öneri vereceğiz.

1- Kendinize neden kilo vermek istiyorum sorusunu yöneltin:

Önceden aldığınız bir elbiseyi giymek istediniz fakat içine giremediniz ve kilo vermeye karar verdiniz. Bu kararınız zayıflamak için oldukça motive edici, ancak motivasyonun uzun süreli olmasına yetmez. Fazla kilolarınız nedeniyle elbiselerinize girememek ve istediğiniz gibi görünmemekten daha fazla sorunlara neden olur. Bunu bilmek motivasyonunuzu üst seviyede tutmaya yardımcı olacaktır.


2- Ulaşamayacağınız hedeflerden kaçının:

Diyete başlarken birinci haftada 5 kilo, birinci ayın sonunda da 10-15 kilo vermek gibi zor hedefler koyarsanız başaramadığınızda diyetten vazgeçmenize neden olabilir. Uygulayacağınız bu diyetler hem düşük kalorili hem de gerekli vitamin ve mineralleri içermediğinden metabolizmanızı yavaşlatmakta ve dinlenir durumda yakılan kalori miktarının azalmasına neden olmaktadır.


3- Gereksiz olan kalorileri tespit edin:

Herkes farklı yeme alışkanlıklarına sahiptir. Özellikle bazılarımız sıkıntılı dönemlerde yemek yeme alışkanlığı edinir. Bunun adı acıkmadan yemek yemedir ve kilo olarak geri dönmektedir. Yani acıkmadan yemek yeme kilo almanın daha doğrusu obezitenin en baş nedenidir.

4- Diyet listesini doğru seçin:

Diyet programlarının hepsi farklı vücut yapılarına göredir. Kimi atıştırmalıkları, kimi tıka basa yemeyi, kimi de tatlı ya da ekmeği çok sever. İşte bu nedenle herkesin diyet listesi farlı olur. Kısaca diyet listesi bu kriterlere göre belirlenmelidir.

5- Zayıflamaya zihnen hazırlanın:

Devamlı olarak diyet yapıyor ve başarısız oluyorsanız, öncelikle düşüncenizi yani zihninizi buna göre hazırlayın. isteği ile çoğu kişi diyete başladığı zamankinden daha çok kilo alabilecek kadar strese girmektedirler. Bu durum diyette başarı şansını oldukça azaltmaktadır.

6- Hareketli bir yaşam edinin:

Çağımızın en büyük sorunu hareketsiz bir yaşam. Günlük yaşantınıza hareket kazandırıp kilo vermenizi kolaylaştırabilirsiniz. Mesela; asansör yerine merdivenleri kullanabilir, kısa mesafelere araba yerine yürüyerek gidebilirsiniz. Bu sayede hızlı kilo vermenizi sağlayabilmek sizin elinizde.

7- Küçük değişiklikler yapın:

Zayıflamak istiyorum diyorsanız sabırlı olmalı, diyet günlüğü tutmalı, kendinize ara hedefler tayin etmeli ve kilo vermek için direnç göstermelisiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıyı oyla)
Loading...Konu hakkında yorum yap veya soru sor