Gözaltı morluğu ve şişliği için neler yapılmalı?

gozalti-morlugu-ve-sisligi-icin-ne-yapmali

Gözaltı morluğu ve şişliği için neler yapılmalı?: Uzun süre bilgisayar veya televizyon ekranı başında vakit geçirme, stres ve yorgunluk, uykusuzluk ve hatalı makyaj malzemeleri kullanmak gözaltı morluklarına ve şişliklerine yol açmaktadır. Sizlere gözaltı morluğu ve şişliği için neler yapılmalı bunları anlatmaya çalışacağız.

Gözaltı morlukları veya şişlikleri hemen herkesin başına gelebilecek bir durumdur. Uzun saatler ekran başında kalmak ya da kullanılan bir kreme karşı olan aşırı hassasiyet kısa süreli de olsa morluk ve şişliklere neden olabilmektedir. Şayet ortaya çıkan gözaltı morluğu ve şişliği kalıcı bir hal aldıysa kalitesiz ve yanlış makyaj malzemeleri kullanıyor olabilirsiniz.

Gözaltı torbaları neden ve nasıl oluşur?

Gözaltındaki torbalanmalar ani gelişen alerjik bir reaksiyon neticesinde oluşabilmektedir. Ateşlenme, deride döküntü veya nefes alıp verme sorunları gibi belirtiler olduysa, vakit kaybetmeden doktora görünmenizde fayda vardır. Yakın zamanda farklı bir şeyle temas ettiniz mi ya da yediniz mi bunu araştırmalısınız. Özellikle düşük kaliteli makyaj malzemeleri, kedi köpek gibi evcil hayvanlar ya da daha önce yemediğiniz yeni bir yiyecek alerjiye neden olabilir.

Kalıcı gözaltı şişliği olanlar neler yapmalı?

Göz çevresindeki ve gözaltındaki şişliklere vücudun su tutması neden olabilmektedir. Vücudun su tuttuğu dönemin adet öncesi dönem olup olmadığına bakın. Şayet bu dönemdeyse yeşil çay gibi doğal diüretikler kullanmaya çalışın. Ayrıca dehidrasyona yol açabilen tuzlu gıdalardan uzak durun. Bunların dışında gözaltı morluğu ve şişliğine iyi gelebilecek organik içeriği olan dengeleyici antioksidan serumları deneyebilirsiniz. Bu sayede şişlikleri ve koyu halkaları azaltıp yatışmasını sağlayabilirsiniz.

Gözaltı morlukları ve şişlikleri genetik mi?

Göz çevresinde görülen şişlikler genetik etkenlere bağlı olabilir. Annenizin veya büyükannenizin resimlerine bakarak gözaltı çevresinde ya da gözaltında morluklar olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Şayet resimlerde böyle bir durum söz konusuysa ilerleyen yaşlarda gözaltı morlukları ve şişlikleri daha da belirginleşebilir. Ailede böylesi bir durumu bulunan kişilerin, doktor önerisine bağlı özel göz kremlerini ve doğal makyaj ürünlerini kullanabilirsiniz.

Gözaltı şişliklerinin nedeni yorgunluk mu?

Fibromiyalji veya yorgunluktan şikayetçiyseniz diyet yapmanız önemlidir. Vücudunuzda büyük olasılıkla proteinler, B vitamini ve esansiyel yağlar eksiktir. Uygulayacağınız diyette balık, yağsız et, süt ürünleri, B12 vitamini içeren gıdaları bulundurmalısınız. Kullanacağınız göz kremini de cildinizi besleyici olarak düşünün. Yaşlanmanın etkilerini en yüksek oranda yavaşlatmak için üzüm bileşenli ve elma kök hücresi bileşenli kremleri kullanabilirsiniz. Bunun gibi göz lifting kremleri sayesinde gözlerinizin çevresini ve gözaltlarınızı besleyebilirsiniz.

Gözaltı morluğu ve şişliği olmaması için alınması gereken önlemler:

Yorgunluk, uykusuzluk, stres ve ekran başında uzun sürelerle kalmak gibi faktörler gözleri yormakta, göz çevresinde veya altlarında şişlik ve morluklara neden olmaktadır. Uzun müddet bilgisayar ekranına bakarak çalışmak gözaltı torbalarını daha da kötüleştirecektir. Gözlerinizi arada sırada dinlendirmeli imkanınız varsa kısa süreli şekerlemeler yapmalısınız.

Stres yüklü olan gözler ufak bir destekle canlandırılabilir. Özellikle C vitamini barındıran nemlendiriciler ve göz toparlama jelleri sizlere yardımcı olabilir. bu sayede nemlenen gözleriniz enerji yüklenir, koyulaşmış halkalar azalır. Ayrıca göz çevresindeki ince çizgileri de antioksidan barındıran hidrasyon sayesinde anlık etkisiyle azaltabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Oy, Ortalama puan: 5,00 out of 5)
Loading...

Leave a Reply