Sakal nasıl çıkar hızlı sakal uzatma yolları

Sakal nasıl çıkar hızlı sakal uzatma yolları: Pek çok erkeğin çok önem verdiği sakal zamanla psikolojik sorunlara da neden olabilmektedir. Sakal doğal yönden nasıl uzar ve sakalın gür olması için ne yapmalıyız diye araştırmalar yapılır. Öncelikle doğal yöntemlere başvurmak, tüm bunlar uygulandıktan sonra sakal çıkmıyorsa doktora danışmak gereklidir. İşte, sakal nasıl hızlı çıkar ve sakal uzatma yöntemleri;

Sakal uzatma yöntemleri:

Sakalınızın çıkması için ona zaman tanıyın. Bazı insanlarda sakal uzun sürede çıkabilir. Bu nedenle sakal çıkmayınca hemen jiletle tıraş olmak yerine, sakalı rahat bırakmak ve beklemek belki de çok faydalı olacaktır. Bazı erkelerde sakalın tam olarak çıkması 1 ayı bulabilir. Bu nedenle sakalın uzamasına izin verin.

Sakalın çıkmasından hemen sonra, onu düzeltmek için makasla uğraşıyorsanız bu işlemi bırakın. Sakalınızı kendi halinde bırakın ve doğal uzamasını sağlayın.

Sakal çıkmıyor veya az ise sakal uzatma serumu kullanılabilir. Bu durumda deri altında olan kıl kökleri de harekete geçebilir. Özelikle sabahları duş aldıktan hemen sonra sakal serumu kullanılmalıdır. Duş ile cilt gözenekleri açıldığından serum çok daha etkili olacaktır.

Folik asit eksikliği kaynaklı sakalınız çıkmıyor olabilir. Ayrıca biyotin sakal çıkmasına destek olur. Karaciğer, istiridye, karnabahar, fasulye, balık, havuç, muz, yumurta ve maya bol miktarda biyotin içerir. Sağlıklı ve dengeli beslenmek, hormonları harekete geçirerek sağlıklı sakal uzamasına imkan sağlar.

Cilt bakımı yapmak, sağlıklı sakal çıkmasına neden olur. Ciltte olan kirler zamanla gözenekleri tıkar ve bu durumda sakalın çıkması engellenmiş olur. Cildinizi düzenli temizlemek, sakalın çıkmasına yardımcıdır.

Yeterince protein almıyorsanız sakal çıkarmakta zorlanırsınız. Yenilen besinlerle bol miktarda protein alın. Besinlerle protein almanın yanında cilt bakımı ve sakal serumu da düzenli olarak kullanılmalıdır.

Egzersiz ve spor yapmak, saç ve sakal çıkarmak için çok önemlidir. Uzmanlar kalbin hızlı çalışmasının sakal çıkmasını kolaylaştırdığını söylüyorlar. Basketbol, futbol ve koşu yapılabilir. Önemli olan bu sporları veya istenilen sporu düzenli ve sağlıklı yapmaktır.

Uykuya kesinlikle önem verilmelidir. Sağlıklı ve doyurucu uyku sayesinde, vücut kendini onarır ve aksaklıkları giderir. Yetişkinler günde en az 7-8 saat kadar uyku almalıdır.

Sakal çıkarmak için Tıbbi tedaviler:

Minoksidil ve rogaine sakal çıkarmak için kullanılan en popüler ilaçlardır. Fakat bu ilaçların yanlışlıkla yutulması çok zararlı olduğundan, doktora danışmadan kullanılmamalıdır. Erkelerde sakal çıkması için uygulanan testosteron tedavisi sakal çıkmasını teşvik etmektedir. Tüm bunlara rağmen sakal çıkmazsa, yapılarak sorun çözümlenebilir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıyı oyla)
Loading...

Leave a Reply