Limon Suyu İle Cilt Lekelerini Tedavi Edin

limon suyu

Limon Suyu İle Cilt Lekelerini Tedavi Edin: Cilt lekeleri pek çok kadının ciddi manada sorunudur. Cilt lekeleri güneş ışığı ile birlikte artar. İşte, bu  nedenle yaz aylarında pek çok kişi cilt lekelerinden sorunludur. Cilt lekeleri için pek çok tedavi yöntemi vardır. Fakat, limon ve suyu bu konuda en etkili olanlardandır. İşte, cilt lekelerinden kurtulmak için limon suyu ;

Gece uyku öncesi cilde sürülen taze limon suyu, cilt lekelerini azaltmakta çok etkilidir. Limon suyu ve limon çok kuvvetli bir antioksidandır. Antioksidanlar, bizi serbest radikallere karşı korur. Serbest radikaller, başta kanser olmak üzere pek çok hastalığa neden olurlar. Cilt dokusunu yenilen kollajen zamanla azalır. Bunun başlıca nedeni, serbest radikallerdir. Antioksidan gıdalar cildi gençleştirir ve yeniler. İşte, bu nedenle limon suyu cilt lekelerine iyi gelir.

Yaşlılık lekeleri, güneş lekeleri, karaciğer kaynaklı olan tüm lekeler hepimizde estetik olarak soruna neden olur. Eller, kol, boyun ve dekoltede bu lekeler çok dikkat çeker. Özellikle de açık tenli bir insansanız  bu lekeler %80 oranında daha fazla gözükürler. Deride melanin ismi verilen boyar madde, fazla miktarda bir noktada birikim yaptığında bu lekeler ortaya çıkar.

Aslında önemli olan lekenin olmasına izin vermemektir. Güneşten korunmak bunun başlıca yöntemidir. Güneş koruyucu, güneşin en dik olduğu zamanlarda dışarıya çıkmamak, lekelenmeye karşı gözlük ve şapka kullanmak gereklidir. İlerleyen güneş lekesi olan kişilere, kimyasal peeling, jet peeling, enzimatik peeling, mezoterapi uygulaması yapılabilir. Fakat en sağlıklı lekelerden kurtulma yöntemi limon suyudur.

Cilt lekesine limon suyu tedavisi

Limon suyu ile elma sirkesini birebir oranda karıştırın ve karışımı bir pamuk ile yüzünüze uygulayın. Bütün gece yüzünüzde bu karışım kalsın ve sabah yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Cilt, güneşe karşı hassas bir hale gelir. Bu nedenle dışarı çıkarken güneş koruyucu mutlak yüzünüze sürün. Eğer cilt yapınız hassas ise, limon suyunu yoğurt ve balla karıştırarak uygulayın.

Limon suyunun faydaları

Su içmek vücudu toksinlerden arındırır. Fakat C vitaminli su içmek, cilt dokusunu gençleştirir.

Solunum yolu sorunlarında limonlu su, antibakteriyel olması kaynaklı olarak, enfeksiyonlara karşı sizi korur.

Limon suyu içerisinde olan potasyum nedeni ile, kan basıncı düzenlenir, beyin dinçleşir.

Limonlu su içmek iştah keser, metabolizma hızlanır.

Karaciğerden toksin atılmasını sağlar.

Diş eti iltihapları geçer.

Leave a Reply