Karbonat kullanarak ayda 20 kilo vermek mümkün mü?

kullanıp ayda 20 kilo verebilirsiniz: Daha çok hazımsızlık çekenler ve mide problemi yaşayanlar tarafından kullanılan karbonat, zayıflamak amacıyla da kullanılabilmektedir. Karbonat kullanarak ayda 20 kilo vermeniz mümkün. İşte, detaylar;

Mutfaklarda yaygın olarak kullanılan ve her yerde rahatlıkla bulunabilen karbonat, son yıllarda çok popüler bir zayıflama yöntemi olarak da kullanılmaktadır. Vücudun asit alkali oranının dengesini sağlayarak, toksinlerden arınmasını sağlayan karbonat, sağlıklı kilo vermek ve düz bir karın isteyen herkesin beslenme listesinde yer almaya başladı.

Her 15 kilo için 1 litre karbonatlı su:

Karbonatlı su kiloya bağlı olarak ayarlanmaktadır. Yaklaşık her 15 kilo için 1 litre karbonatlı su tüketilmesi gerekmektedir. Konunun uzmanları, düzenli olarak karbonatlı su kullananların, hızlı ve kalıcı olarak zayıflayabileceklerini belirtmektedirler. Avrupa ülkelerinde karbonatlı su ile ilgili pek çok araştırma gerçekleştirilmiş, doğal maden suyu veya karbonat ile yapılacak olan içeceklerle doğal bir zayıflama sağlanabilmektedir.

Karbonat nasıl kullanılmalı?

Karbonat, üç değişik şekilde tüketilerek zayıflama konusunda katkı sağlayacaktır. Buna göre;

 • Limon suyu ve greyfurt karışımı:

Malzemeler; ½ çay kaşığı karbonat, yarım greyfurt veya limon ve 1 bardak su

Hazırlanışı; Bir bardak suyun içinde karbonatı eritin. Sonra üzerine greyfurt veya limonu ekleyin ve karıştırın. Karıştırarak içerisinde bulunan bileşenlerin iyice çözülmesini sağlayın. Elde ettiğiniz bu karışımı, sabahları kahvaltı yapmadan yaklaşık 20 dakika kadar evvel aç karnına tüketin.

 • Elma sirkeli karışım:

Malzemeler; 1 çorba kaşığı elma sirkesi, 1 bardak su ve ½ çay kaşığı karbonat

Hazırlanışı; Bir su bardağının içinde bütün malzemeleri iyice karıştırın ve sonrasında aç karnına tüketin. Yağların yakılmasında ve kilo vermede ne denli fayda sağlayacağını göreceksiniz.

 • Meyve ile karbonat karışımı:

Malzemeler; 1 adet limon, 1 çay kaşığı karbonat, 2 su bardağı içme suyu, 1 su bardağı taze çilek ve 1 demet taze nane yaprağı

Hazırlanışı; Yukarıdaki tüm malzemeler bir kapta karıştırılır. Bu karışımı günde iki defa tüketmelisiniz. Sıcak havalarda içmek istediğinizde içine buz ilave edebilirsiniz. Ancak bu karışıma kesinlikle şeker eklemeyin.

Karbonatlı suyun faydaları:

 • Vücudun asit dengesinin sağlanmasına yardımcı olan karbonatlı su, alkali baz dengesini de sağladığı gibi, metabolizmanın hızlanmasını da sağlamaktadır.
 • Sağlıklı kilo vermeye yardım eder.
 • Vücudun zararlı maddelerden ve toksinlerden arınmasını sağlar.
 • Kişiye uzun müddet tokluk hissi verir.
 • İştah kapatma özelliğine sahiptir.
 • Ödem söktürücü özelliği ile vücuttaki ödemlerin atılmasını sağlar.
 • Yağ yakıcı özelliği bulunmaktadır.

Bu yazı tamamen bilgi amaçlı yazılmıştır, poliklinik.org, hangi sebeple olursa olsun, doktorunuza sormadan kullanılmasını önermez.

Kaynak: yemek.mynet.com/karbonat-kullanip-ayda-20-kilo-verebilirsiniz-1172182

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (11 Oy, Ortalama puan: 3,55 out of 5)
Loading...

2 Comments

 1. cengiz özgen 8 Mayıs 2018
 2. ali irdelmen 8 Mayıs 2018

Leave a Reply