Karaciğer yağlanmasını en aza indiren 3 günlük kür

Sağlıkla ilgili hemen herkes doğal tedavilerden faydalanmak ister. Yazımızda, karaciğer yağlanmasına karşı etkili olabilecek, herhangi bir yan etkisi bulunmayan ve doğal malzemelerle hazırlanan alternatif bir tedaviden bahsedeceğiz. İşte, detaylar;

Karaciğer yağlanması, karaciğerdeki yağ oranının aşırı miktarda olmasıdır ve karaciğer ağırlığını %5-10 oranında arttırmaktadır. Yağlı karaciğer hastalığı, temelinde alkolik olan ve alkolik olmayan şeklinde ikiye ayrılmaktadır. Bunlara ek olarak, hamileliğin akut yağlı karaciğeri şeklinde adlandırılan yağlı karaciğer hastalığı da bulunur. Ancak bu, gebe kadının karaciğerinde yağ birikmesi sonucunda ortaya çıkabilen çok nadir görülen bir durumdur.

Karaciğerin en temel görevi, vücudu zararlı toksinlerden arındırmaktır. Kişinin sağlığını hemen her yönden etkileyebilecek çok önemli bir organdır. Yaşam şekli olarak sağlıksız bir beslenmeniz varsa, karaciğer yağlanması riski oldukça artmaktadır. Sigara, aşırı ve sürekli alkol tüketmek, rafine ve işlenmiş gıdaların yenmesi karaciğer yağlanmasına, dahası karaciğer kanserine varan sonuçlar yol açabilmektedir.

Yağlı karaciğer hastalığı ya da karaciğer yağlanması, toplumumuzda oldukça iyi bilinen ve devamlı surette tedavisi var olan bir hastalıktır. Uygulanan tedaviler dışında hastada bir yan etki meydana getirmeyen, bütünüyle doğal malzemelerin kullanıldığı çok etkili olan alternatif bir tedavi de denenebilir. İşte, tamamen doğal malzemelerin kullanıldığı, karaciğer yağlanmasına karşı çok etkili bir kür;

Gereken malzemeler;

  • ½ su bardağı saf zeytinyağı
  • ½ yemek kaşığı ince doğranmış sarımsak
  • ½ yemek kaşığı rendelenmiş zencefil
  • ¼ su bardağı organik portakal suyu

Kürün hazırlanışı ve kullanım şekli;

Rendelenmiş zencefil, ince doğranmış sarımsak, saf zeytinyağı ve organik portakal suyunu bir kabın içine alın ve blender ile iyice karıştırın. Malzemelerin iyice karışıp pürüzsüz bir hal aldığından emin olun.

Elde ettiğiniz karşımı ister soğutarak ister oda sıcaklığında tüketebilirsiniz. Karışımınızı geceleri yatağa gitmeden önce üç gün peş peşe birer bardak için.

Beslenme düzeninizde de bir değişikliğe gidebilirsiniz. Havuç, yeşil çay, üzüm, organik elma ve tam tahıllı gıdaları beslenme planınıza ekleyebilirsiniz. Bu gıdalar, yağlı karaciğer hastalığının önlenmesinde oldukça yardımcıdır ve düzenli olduğu taktirde genel sağlık durumunuzda da ciddi düzelmeler sağlamaktadır.

Leave a Reply