Kanser Hücrelerini Yok Eden 11 Yiyecek

kansere iyi gelen yiyecekler

hücrelerini yok eden 11 yiyecek; Kanser bugün çağın hastalığı olarak kabul ediliyor. Daha henüz kanser hücrelerini öldüren bir ilaç bulunamasa da, aslında insan vücudu bu hastalığı yenebilecek güçtedir. Bazı doğal sebze ve gıdalar ise bu konuda vücudumuzun başlıca yardımcısıdır. İşte, kanser hücrelerini yok eden 11 yiyecek;

Üzüm

Üzüm çok kuvvetli bir antioksidandır. Özellikle siyah ve kırmızı, pembe üzüm kanser hücreleri ile ciddi manada savaşır. Serbest radikallerin kitle yani tümör oluşturmasına engel olur. Bağırsaklarda olan kanserli hücrelerin yayılmasına engel olması ile bağırsak kanserine karşı koruyucudur.

Spirulina yosunu

Spirulina yosunu bilinen en iyi kanser savaşçılarındandır. İçeriğinde B, E, K vitamini yanı sıra beta karoten açısından zengindir. Ayrıca, demir ve magnezyum açısından zengin olduğundan özellikle meme kanserinde çok etkilidir.

Haşhaş

Vücudumuz melatonin hormonu salgılayarak, kanser ile savaşır. Bu hormon, doğaldır. Haşhaş yağı melatonin hormonunun artmasını sağladığından özellikle tavsiye edilir.

Domates

Kırmızı sebze ve meyvelerde bol miktarda olan likopen doğal bir antioksidan ve kanser savaşçısıdır. Karpuz, turp, siyah üzüm gibi, pek çok meyve ve sebzede bol olan likopen, domates de en fazla olan kimyasaldır. Fakat, domatesi normal ve zamanında yemek kaydıyla.

Mantar

Çok eski zamanlardan bu yana yani beş bin yıldır mantarlar tıp alanında kullanılmaktadır. Bugün yapılan araştırmalarda 50 kadar mantarın, kansere iyi geldiği ortaya çıkmıştır.

Klorella

Kansere karşı gelen bir bitkidir. Dokularda ve organlarda oksijeni arttırdığından kanserli hücrelerin yaşamasına engel olur. Çünkü, kanser hücreleri oksijenli olan dokulara dokunamaz ve tutunamazlar.

Sarımsak

Sarımsak içeriğinde bulunan alisin kimyasalı, çok kuvvetli bir antioksidandır. Kanserli hücrelerin büyümesini ortadan kaldırdığından sarımsak mutlaka yenilmelidir.

Turpgiller

Roka, brokoli, lahana, turp ve kıvırcık gibi sebzeler kanser hücreleri ile savaşan çeşitli kimyasallara sahiptir. Bu nedenle, bu yiyecekleri bir yaşam biçimi kabul edip bol bol yemek gerekmektedir.

Yeşil çay

Yeşil çay bilinen en etkili antioksidandır. İçeriğinde bulunan flavonoidler, damar sistemi üzerinde çok etkilidir. Kanser hücrelerinin oluşmasını engeller, metabolizmayı hızlandırır.

Zencefil

Zencefil hakkında yapılan araştırmalardan, güçlü bir anti-inflamatuar olduğu ortaya çıkmıştır. Bu yapı, kanserli hücreleri %56 oranında azaltmaktadır. Kemoterapi alan hastalarda etkilidir. Ayrıca kansere yakalanmamak için günde 1 fincan zencefil çayı içilmelidir.

Zerdeçal

Zerdeçal içerisinde bulunan kürkümini kimyasalı güçlü bir antioksidandır. Kanser hücrelerini engeller, gelişimini yavaşlatır.

2 Comments

  1. N.Gürbüz Köse 17 Ağustos 2016
  2. N.Gürbüz Köse 16 Şubat 2018

Leave a Reply