İlk gece ilişkisi ve ilk ilişkide kanama olmaması

İlk gece ve ilk ilişkide kanama olmaması: İlk gece yaşanan ilk cinsel ilişki deneyiminde kanama olmaması, toplumumuzda kadının bakire olmaması olarak değerlendirilmektedir. Bu değerlendirme çok büyük bir yanlıştır. Çünkü bütün kadınların anatomik yapısı aynı değildir ve farklılık gösterir. İlk ilişkide kanama olmaması ile ilgili önemli bazı bilgiler vereceğiz. İşte, detaylar;

Bazı kadınların kızlık zarı o kadar esnek olabilmektedir ki, penisin içeri girmesi sırasında özellikle vajina girişinin çok kayganlaşması nedeniyle kızlık zarı yırtılmadan kalabilmektedir. Yaşanan bu durum, her 100 kadından birinde görülebilmektedir hatta daha fazlasında bile olabilmektedir. Kadınların bir kısmında kızlık zarında bulunan damarların yapısı çok az olabilmektedir. Bu durumda da kızlık zarı yırtılsa bile gözle görülür bir kanama meydana gelemeyebilir.

İlk cinsel ilişki denemesinde veya daha sonraki birkaç cinsel ilişki girişiminde kanama yine de gerçekleşmeyebilir. Bunun en başta gelen sebebi kızlık zarının kalınlığı değil, genç kadının cinsel ilişkiye kendisini hazır hissetmemesidir. Böylesi durumlarda genç kadın gevşemez ve vajina girişindeki çok güçlü kaslar kasılı şekilde kalacaktır. Bundan dolayı da vajina girişinde yeterli düzeyde bir kayganlaşma sağlanamayacak ve penisin vajina girişindeki kas ve kızlık zarı engelini aşabilmesi oldukça zor olacaktır. Kadının eşi, eşinin canının yandığını fark ettiği zaman cinsel ilişkiye girme çabasından vazgeçecektir.

Oldukça nadir olarak görülse de diğer bir sebep de kızlık zarının oldukça kalın bir yapıda olmasıdır. Doktora giden kadınların ilk ilişkiyi başaramamalarının temelinde önceki girişimlerin başarısız olması ve yapılan muayenede kızlık zarının gerçekten çok kalın olması yatmaktadır. Böyle bir durum söz konusu olduğunda, kadının kızlık zarına cerrahi bir müdahale ile zarın açılması gerekli olabilir.

İlk gece kanaması veya ilk ilişkide kanama ne kadar sürmektedir?

İlk cinsel ilişkide kızlık zarının yırtılması esnasında, meydana gelen yırtık bazen vajinaya doğru genişleme gösterebilmektedir. Kızlık zarının yırtılmasıyla meydana gelen kanamaya “deflorasyon kanaması” olarak adlandırılır. Bu durum genellikle ön sevişmenin az olduğu ve kadının yeterince hazır olmadığı bir anda erkeğin sert bir şekilde cinsel girişimde bulunmasından kaynaklanmaktadır. Bundan dolayı genellikle erkek kadının acı veya ağrı duymasına duyarsız kalır ve yırtığın olması gerekenden daha büyük olmasına yol açar.

Kızlık zarı yırtıldığı zaman, normal olarak en geç 30 dakika içinde kanama meydana gelir. Gerekenden daha geniş bir yırtık meydana geldiğinde, hemen başlayan bir kanama ve ilişkinin üzerinden uzun süre geçmesine rağmen süren bir kanama oluşur. Jinekolojik bir muayene sonrasında kızlık zarındaki yırtığın yeri belirlendikten sonra, lokal anestezi ya da daha geniş yırtıklarda genel anestezi altında onarım işlemi yapılarak kanama durdurulmaktadır. Eğer kanama çok fazla değilse ve her ilişkiden sonra kısa süreli bir kanama meydana geliyorsa endişe edilecek bir durum söz konusu değildir.

İlk gece ilişkisinin başarılı olabilmesi için kadının yapması gereken şey, eşine ilişkiye hazır olduğunu veya hazır olmadığının mesajını tam olarak verebilmesidir. Aynı zamanda ön sevişme aşamasında bütün kontrolü eline almasıdır. Erkeklerin de kadının kendilerinden daha farklı bir doğalarının olduğunu kabul etmesi, kadının cinsel ilişkiye hazır olmasının kendisinden daha uzun sürebileceğini kabul etmesi gerekmektedir. İlerleyen süreçteki cinsel ilişkilerin başarısını etkileyecek şekilde, erkeğin kadının gevşemesini ve rahatlamasını sağlamak amacıyla ne gerekiyorsa yapması ve sabırlı bir şekilde hareket etmesi gerekmektedir.1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 Oy, Ortalama puan: 4,50 out of 5)
Loading...

Leave a Reply