Göbek yağlarını eriten yiyecekler

gobek-yaglarini-eriten-yiyecekler

Çağımızın en önemli sorunlarından biri obezitedir. Fazla kilolar herkes için büyük bir sorundur. Özellikle göbek yağları ile ilgili şikayetler oldukça çoktur. Sağlıklı beslenme ve yağlardan kurtulmak için yazımızda sizlere göbek yağlarını eriten yiyecekler ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağız.

Soğuk patates:

Patates soğuk haldeyken çok daha fazla miktarda lif içermektedir. İşte bu lifler açlık hissine karşı etki eden hormonların üretilmesinde katkı sağlamaktadır. Bununla birlikte soğuk patateste bulunan nişasta, vitamin, mineral ve lifler yağ yakımının hızlanmasını da sağlamaktadır.

Elma sirkesi:

Yağ depolanmasına karşı oldukça etkili olan elma sirkesi, vücutta yağ yakımını da hızlandırmaktadır. Hazırladığınız salatalara ve balık yemeklerine elma sirkesi ilave etmeyi sakın atlamayın.

Aspit yağı:

Tıpkı elma sirkesindeki gibi salatalara ilave edilerek kullanılabilmekte, yağ yakımını hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Özellikle göbek yağlarının eritilmesinde fayda sağlamaktadır. Aspit yağının içeriğinde bulunan asitler de metabolizmanın hızlanmasını sağlamaktadır.

Armut:

Taze armut kalori yönünden oldukça düşüktür. Yüksek lif oranı bulunan armut açlık hissinin giderilmesini sağlamaktadır. İçeriğindeki antioksidanlar vasıtasıyla göbek bölgesinde yağ birikmesini önlemektedir.

Ay çekirdeği:

Her yemeğinize katabileceğiniz ay çekirdeği tekli doymamış yağ içermekte, göbek yağlarından kurtulmanıza yardım etmektedir.

Muz:

Popüler meyvelerden biri olan muzun içeriğindeki potasyum minerali, yağ yakıcı ve zayıflatıcı özelliklerini sağlamaktadır. Potasyum aynı zamanda metabolizmayı hızlandırmakta, vücutta ödem tutulmasına mani olmaktadır. Ayrıca sodyumun vücutta riskli seviyeye gelmesine engel olmakta ve göbek yağlarının erimesini sağlamaktadır.

Çilek:

Kırmızı meyve ve sebzelerin ortak özellikleri zengin antioksidan içermeleridir. Çilek de antioksidan bakımından oldukça zengin bir meyvedir. Kalp krizi riskini düşüren ve yaşlanmayı geciktiren bir meyvedir. Çilek ayrıca demir bakımından da oldukça zengindir. Yoğurtla birlikte tüketildiği taktirde tokluk hissi vermekte, aynı zamanda yan karın bölgesi yağlarının erimesinde katkı sağlamaktadır. Sürekli spor yapan kişilerin ve vücut geliştirme sporu ile uğraşan kişilerin tüketmeleri de oldukça fayda sağlamaktadır.

Siyah fasulye:

Zengin protein ve lif içeren siyah fasulye, yağların depolanmasına karşı etki sağlamakta ve kişinin açlık hissinin azalmasını sağlamaktadır.

One Response

  1. Mehmet AKIN 10 Ağustos 2017

Leave a Reply