Evde Doğal Diş Beyazlatmanın 6 Yolu


Evde uygulayabileceğiniz doğal diş beyazlatma yöntemleri

Evde uygulayabileceğiniz doğal diş beyazlatma yöntemleri: Dişlerinizi beyazlatmanın kolay ve evde uygulanabilecek yöntemlerini sizlerle paylaşıyoruz. Dişlerinizin sararmasından ve parlak olmamasından şikayetçiyseniz yazımızı dikkatli bir şekilde okuyun ve evde denemeye başlayın. İşte, doğal diş beyazlatma yöntemleri;

1- Karbonat kürü:

Bu kürü uygulayabilmek için 1 çay kaşığı karbonat, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve ½ limon’a ihtiyacımız var. Bu malzemeleri bir kabın içinde bir araya getirin ve iyice karışmasını sağlayın. Elde ettiğiniz karışıma diş fırçanızı daldırın ve dişlerinizi fırçalamaya başlayın. Bu karışımı hazırlayıp her hafta bir defa dişlerinize uyguladığınız zaman, dişlerinizin beyazladığını görecek, hatta ağzınızdaki zararlı bakterilerden de kurtulacaksınız. Yani hem ağız sağlığınıza hem de dişlerinize çok iyi gelecek bir karışım.


2- Ada Çayı:

Evinizde her gece yapabileceğiniz bir uygulamadan bahsedelim. 1 çay kaşığı ada çayı, 1 çay kaşığı karbonat ve yine 1 çay kaşığı tarçını iyice karıştırarak bir karışım elde edeceksiniz. Her gece yatmadan önce dişlerinizi fırçalayıp çalkaladıktan sonra, bu karışımla fırçalayın. Çok uzun değil en geç 7 gün sonunda dişlerinizin beyazlamaya başladığını ve parladığını göreceksiniz.


3- Gliserin:

Öncelikle dişlerinizi fırçalayın ve bol miktarda suyla iyice ağzınızı çalkalayın. Sonrasında diş fırçanızın üzerine 2 damla gliserin damlatın ve dişlerinize sürmeye başlayın. Gliserinin bakterileri öldürme özelliğinin yanı sıra, diş çürüklerine karşı ciddi etkisi bulunmaktadır.

4- Tuz:

Tuz, karbonatın sağladığı etkiyi sağlamasa da diş eti iltihapları ve ödemlerine karşı oldukça etkili bir maddedir. 1 çay kaşığı tuz, bir çay kaşığı karbonat ve 1 çay kaşığı sirke bir kapta iyice karıştırılır. Diş fırçanız yardımıyla dişlerinize sürdüğünüzde oldukça etkin bir beyazlık sağladığını göreceksiniz. Bu uygulamayı yaptıktan sonra ağzınızı iyice çalkalamayı da ihmal etmeyin.

5- Sebze ve meyveler:

Lif yönünden zengin olan sebzeleri tüketmek dişlerin beyazlığı için takip edilmesi gereken yöntemlerden biridir. Bunlar salatalık, havuç, brokoli, ve elma gibi lifli sebze ve meyvelerdir.

6- Çilek:

Olgun 1 adet çileği püre haline getirin. Başkaca bir işlem yapmanıza gerek olmadan haftada en az bir kez dişlerinize diş fırçası ile birlikte sürün. Göreceksiniz dişleriniz öncekinden daha fazla parlamaya başlayacak.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıyı oyla)
Loading...Konu hakkında yorum yap veya soru sor