Deve sidiğinin faydaları, Deve sidiği neye iyi gelir?

Deve idrarı ne işe yarar: Çok eski zamanlardan bu yana deve idrarının faydalı olduğu yazılır. Deve idrarının çeşitli hastalıklar için Arap yarımadasında kullanıldığı bilinmektedir, peki deve sidiği faydalı mı, zararlı mı? işte detaylar. Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre, budurumda bir miktar gerçeklik payı bulunmaktadır. Fakat araştırmada her devenin idrarı değil, Yemen ve Suudi Arabistan’da yaşayan, günlük ot yiyen develerin idrarı içilmelidir. İşte, deve idrarı ne işe yarar?

Deve idrarında ne var?

Deve idrarında azot, kükürt, fosfat, sodyum, mangan, fenik asit, demir, silisyum, klor, magnezyum ve melci bulunmaktadır. Kalsiyum tuzları, A, B, C , D, E vitaminleri ve tüm mineralleri barındırmaktadır.

Deve idrarının faydaları:

Deve idrarı öksürük, ağrılı adet dönemi, firijit, vajinismus, nemformania hastalığı, migren ve baş ağrısına, kabızlık, ishal, sertleşme sorunu, erken boşalma, saçkıran, bıyık döken, kaşıntılı egzama, uyuz hastalığı, akne ve siyah lekede şifa kaynağı olarak kullanılır. Düzenli olarak az miktarlarda alınan deve idrarı, hastalıkların başlamasını engeller. Vücuttan toksik maddelerin atılmasını sağlar ve bağışıklığı kuvvetlendirir.

İdrar terapisinin mucizeleri isimli yayınlanan makalede, soğuk algınlığından kansere, eklem iltihabından AIDS’e kadar deve idrarının faydaları olduğu ortaya çıkmıştır.

Fakat son yıllarda çıkan haberlere istinaden, Umreye giden bir Türk kafilesinden iki kişi deve sütü ve idrarı içmiştir. Bir süre sonra zehirlenen bu iki kişi hastaneye kaldırılmıştır. Devede bulunan alk hurma virüsü, bu iki kişi tarafından sütle alındığından zehirlenme oluşmuştur. Bu nedenle, aslında doktorunuza danışmadan asla bu tarz tedavilere tevessül edilmemelidir. Diyanetin yaptığı açıklamalara göre de deve idrarı ile ilgili bir hadis bulunmamaktadır.

Deve sidiği ile ilgili geçtiğimiz günlerde bir tartışma programında prof.dr. caner taslaman tarafından deve sidiğinin zararlı olduğu bahsi geçmiştir işte ilgili videoyu izleyebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 Oy, Ortalama puan: 3,00 out of 5)
Loading...

Leave a Reply