Bebeğin cinsiyetini anlamak için 16 yaygın yöntem

Bebeğin cinsiyetini anlamak için 16 yaygın yöntem: Günümüzde artık ultrason yardımıyla bebeğin cinsiyeti anlaşılabilmektedir. Ancak ultrason öncesinde, günümüzde absürt olaraktanımlanabilecek birçok yöntemle bebek cinsiyetinin ne olduğu anlaşılmaya çalışılırdı. Gebe kadına anahtar tutturmaktan lahana suyu testine, idrarın karbonatla karıştırılmasından yüz analizine kadar pek çok yönteme başvurulurdu. Ultrasondan öğreninceye kadar bebeğinizin cinsiyetinin ne olduğunu merak ediyorsanız, size anneanne yöntemlerini denemenizi öneririz. Tabi doğru çıkma olasılığı %50 bu arada… İşte, bebeğin cinsiyetinin anlaşılmasında kullanılan 16 anneanne yöntemi;

 • Kırmızı lahana testi:

Kırmızı lahana kaynatıldıktan sopnra suyu ayırılır. Ayırdığınız suyun içine birkaç damla kadar kendi idrarınızı damlatın. Şayet su mor renge dönerse erkek bebek, pembe renk alırsa da kız bebek gelecek demektir.

 • Sabah bulantısı testi:

Anne adayında hamileliğinin ilk üç aylık döneminde çok şiddetli sabah bulantıları varsa bebeğin kız olacağı, eğer bu dönem daha rahat geçiriliyorsa da bebeğin erkek olacağı varsayılır.

 • Alt-Üst testi:

Bebek anne karnında alt kısımda duruyorsa oğlan bebek, eğer üst kısımda duruyorsa da kız bebek olacaktır.

 • Kalp atışı testi:

Bebeğin kalbinin atışı, anne adayını rahatlatan bir ses olmaktan başka bilgi edinebilmek açısından da oldukça önemli bir konudur. Ancak eski dönemlerde kalp atışı 140’ın üzerine çıkmışsa kız bebek gelecek manasını taşımaktaydı.

 • Yüzük testi:

Bu yöntemde yüzüğe ip bağlayarak sırt üstü uzanmak gerekiyor. Başka biri ip bağlanan yüzüğü alıp göbeğin üzerinden sarkıtır. Sarkıtılan yüzük ileri geri hareket ederse erkek bir bebek, daire çizerek sallanırsa kız bebek geldiği düşünülür.

 • Anahtar testi:

Hamile kadının bir ev anahtarını eline alması istenir. Şayet hamile olan kadın anahtarı alırken dar ucundan tutarsa kız bebek, yuvarlak kısmından tutarak alırsa erkek bebek olacak demektir.

 • Sarımsak testi:

Bir diş sarımsağı soyun ve çiğ olarak yiyin. Eğer sarımsağı yedikten sonra cildinizde rahatsız edici bir koku meydana gelirse bebeğiniz erkek, eğer koku kalmazsa bebek kız olacak demektir.

 • Maya takvimi:

Maya takvimine göre, hamile kadının ve bebeğin doğum yıllarının ikisi birden tek veya ikisi birden çift sayıysa, bebeğin kız olacağı düşünülür. Eğer sayılardan biri tek biri de çift sayıysa erkek bebek olacaktır.

 • Tatlı-Tuzlu testi:

Gebelikte en fazla neye aşeriyorsunuz bir düşünün. Eğer tuzlu şeyler istiyorsanız bebeğiniz erkek, tatlı şeyler istiyorsanız da kız bebek gelecek demektir.

 • Meme ucu testi:

Eğer meme uçları gebelik süresince fazlaca koyulaşmışsa bebeğinizin erkek olacağı, bir değişiklik söz konusu değilse kız olacağı anlamına gelir.

 • Yüz şekli testi:

Eğer gebelikle beraber yüz kısmınızda yuvarlaklaşma gibi bir değişiklik fark ederseniz kız, ince ve uzun bir şekildeyse de erkek bebek olacak demektir.

 • Karbonat testi:

2-3 yemek kaşığı kadar karbonatı bir kabın içine koyun ve birkaç damla idrarınızı ekleyin. Bu sırada oluşan kabarcıklar üste doğru fışkırıyorsa bebek erkek, çok daha az bir reaksiyon meydana geldiyse bebek kız olacaktır.

 • Sivilce testi:

Hamile kalan kadınların cildinde bazı değişiklikler meydana gelir. Gebelikle birlikte cildinizde aşırı bir sivilcelenme meydana geldiyse bebeğinizin kız olacağı, eğer pürüzsüz bir cilde sahipseniz erkek olacağı söylenir.

 • Ruh hali testi:

Eğer gebeliğinizle birlikte sürekli bir ağlama eğiliminiz varsa bebeğinizin kız olacağını düşünebilirsiniz.

 • Rüya testi:

Gebelik sürecindeki rüyalarınızın tam tersini düşünmelisiniz. Şayet erkek bebek istiyorsanız ve rüyanızda erkek bebek görüyorsanız, bebeğin kız olacağını düşünebilirsiniz.

 • Soğuk ayak testi:

Gebeliğinizin başlamasıyla birlikte ayaklarınız ısınmıyorsa ve soğuksa bebeğin erkek olacağı, ayaklarınız normalden daha sıcak ve soğuk değilse de bebeğin kız olacağı düşünülmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Oy, Ortalama puan: 4,00 out of 5)
Loading...

Leave a Reply