Selülit tedavisinde uygulanan yöntemler ne kadar etkili?

selulit-tedavisinde-uygulanan-yontemler-ne-derece-etkilidir

Selülit tedavisinde uygulanan yöntemler ne kadar etkili?: Deri altında yağ tabakasının birikmesine selülit deniliyor. Selülitin portakal kabuğu gibi görünmesinin başlıca nedeni, deri altındaki yağın bağ dokuya baskı yaparak kendine yer açmaya çalışmasıdır. Aslında selülit, tıbben bir sağlık sorunu olmasa da görünümde yarattığı sorun nedeni ile milyonlarca dolarlık bir sektör olmuştur.

Selülitin nedenleri:

Selülit en fazla kadınlarda görülür. Fakat, genetik etmenler birinci nedenlerdir. Ailede birinci derece yakınınızda selülit varsa mutlaka sizde de olacak demektir.

Selülite neden olan etmenler:

Dengesiz beslenme, yavaş çalışan metabolizma,

Fiziksel hareket eksikliği, hormonal değişimler,

Vücudun susuz kalması ve az su içme,

Vücutta yağın fazla olması, deri kalınlığı ve derinin rengi.

Selülit tedavileri:

Selülit tedavileri çok fazladır. Pek çok krem ve uygulama ne yazık ki, başarılı olmadığı gibi ciltte hasarlara neden olmaktadır. Bu yüzden bu tedavilerin kesinlikle doktor ve uzman tarafından yapılması gerekmektedir.

Selülit kremleri:

Selülit kremleri aslında içerisinde astıma iyi gelen aminofilin isimli maddeden yapılır. Bu madde, cilt altında olan yağ tabakasını eritir. Fakat, bu kremlerin tam bir selülit tedavisi yaptığı hakkında şüpheler vardır. Hatta bazı uzmanlar bu kremlerin sağlığa zararlı olduğunu bile söylemektedir. İçeriğinde aminofilin olan kremleri dolaşım sorunları olanlar ve alerjisi olanlara önermemekteyiz.

Liposuction:

Uygulama cerrahidir. Derinin altında olan yağ tabakası alınır. fakat, çok ehil olan doktorlar tarafından yapılmalıdır. Çünkü, deri altında olan yağ tabakasının alınması sonrası deri üzerinde boşluklar ve çukurlar oluşabilir. Bu durum kozmetik olarak çok daha kötü bir şekle sokabilir. Ayrıca, operasyonda azar azar yağın alınması gereklidir. Çünkü, fazla alınan yağ hastanın hayatını bile kaybetmesine neden olabilir.

Mezoterapi:

Mezoterapi uygulaması, iltihaplı cilt hastalıklarında ağrı dindirmektir. Fakat, bu uygulama son yıllarda selülit tedavisinde de kullanılmaktadır. Deri altına vitamin, mineral ve aminoasitler ve enzimler verilir. Selülit görünümünde değişim yaşanır. Fakat, bu uygulama şişmeler ve enfeksiyonlar yaratabildiğinden tehlikeli bulunur.

Masaj:

Masaj ve spa uygulaması selülit görünümünde etkilidir. Fakat bunlar geçici etkilerdir.

Araştırılan yeni yöntemler:

Selülit konusunda pek çok tedavi yöntemi araştırılmaktadır. Kızılötesi ışınlarla tedavi bunlardan biridir. Bunların hayata geçmesinden önce bilinen en iyi tedavi fiziksel aktivite ve kilo vermektir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıyı oyla)
Loading...

Leave a Reply