Migren Ağrısını Geçirmenin En Kolay Yolu

migren ağrısı

Ağrısını Geçirmenin En Kolay Yolu: ağrısı, şiddetli baş ağrılarına verilen isimdir. Bu ağrılar esnasında gözlerde ışığa hassasiyet ve mide bulantısı da oluşur. Uzmanlar, uzun yıllardır migren ağrısını geçirecek çeşitli tedaviler aramaktadır. Pek çok ilaç ve tıbbi yöntem ile migren ağrılarına çözüm vardır. İşte, migren ağrısını geçirmenin en kolay çözümü;

Migren ağrısını hemen geçiren tedavi

Su, limon suyu, 2 çay kaşığı tuz karıştırılır ve içilir.1-2 dakika kadar beklenir ve ağrının geçtiği görülür. Bu tedaviyi uygulamak için seçilecek olan tuzun himalaya deniz tuzu gibi kaliteli tuz olması çok faydalıdır. Tuz hızla yenildiğinde, serotonin salgısı hızla artar. Serotoninin hızla artması, ağrı ve ödemleri dindirir, vücudu rahatlatır.

Neden migren oluruz?

Migren son yıllarda çok daha fazla görülen bir rahatsızlıktır. Kafa zonklaması, mide bulantısı, kusma, uyuşma, karıncalanma, baş dönmesi, ışığa hassasiyet ve 2-3 güne kadar süren sürekli ağrı migrenin belirtileridir. Migren ağrıları başladığında uzun sürdüklerinden, hastalar şiddetli ağrıya karşı çeşitli ağrı kesiciler ve bazı tıbbi yöntemler kullanmaktadır.

Başlıca neden stres olarak kabul ediliyor. Stresli olduğunuzda hafif bir baş ağrısı ile başlayan daha sonra şiddetli ağrıya dönen pek çok durum vardır. Bu nedenle stresten uzak durmak gereklidir.

Alkol almak bazı insanlarda migrene neden olabilir.

Vitamin ve mineral eksikliği ve susuz kalma başlıca migren nedenleridir.

Susuz kalma ve migren

Vücudumuz, elektrolit dengesini sağlamak için fazla suyu vücuttan atar. Bu nedenle, çok su içilse bile susuz kalabilirsiniz. Tıp dilinde bu olaya homeostaz yani dengeleşim olarak bilinir. Fakat, vücudun susuz kalması migrene neden olmaktadır. Susuz kalma migrene neden oluyor ve çok daha fazla ağrı oluşuyor. Özetle, vücut elektroliz dengesini sağlamaya çalışırken siz çok şiddetli baş ağrıları yani migren atakları geçirebilirsiniz. Bu bazen 3-4 güne kadar sürebilir.

Elektrolitler, vücudumuzda olan mineraller topluluğudur. Sinir sisteminin işlevini yapması, kalp ve damarların, kasların çalışması onlara bağlıdır. Özellikle magnezyum, ödem önleyici olarak bilinir. Migren bazı insanlarda ödeme tepki olarak oluşabildiğinden, magnezyum eksikliği migren ataklarını başlatabilir. Yukarıda verilen tedavi yönteminde olan tuz, içerisinde magnezyum barındırır bu nedenle migren ataklarını önleyebilir. Çünkü, özel tuzlar içerisinde olan mineraller çok fazladır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Oy, Ortalama puan: 5,00 out of 5)
Loading...

Leave a Reply