Hamilelik belirtilerine göre bebeğin cinsiyetini tahmin etmek

Hamilelik belirtilerine göre bebeğin cinsiyetini tahmin etmek: Hamilelik haberini alan çiftler en çok bebeklerinin cinsiyetini merak ederler. Bu sevindirici haberle heyecanlı bir bekleyiş de başlar. Bu dönemde bebekle ilgili hazırlıklar yapılır ve bu hazırlıklardaki en belirleyici faktör de bebeğin cinsiyeti olmaktadır. Yazımızda, hamilelik belirtilerine göre bebeğin cinsiyetinin tahmin edilmesi ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağız. İşte, detaylar;

Tıp alanında teknolojnin gelişmesi sayesinde, bebeğin cinsiyetini öğrenmek çok daha kolay hale gelmiştir. Ama heyecanlı çiftler, bebeğin cinsiyetini belli edene kadar sabredemiyorlar ve bazı yöntemlerle cinsiyetini öğrenmeye çalışıyorlar. Bebeğin cinsiyetini hamilelik belirtilerine göre tahmin edebilmek için, dikkat edilmesi ve uyulması gerekli olan bazı konular vardır. Fakat bunların tıbbi herhangi bir geçerliliğinin olmadığı da unutulmamalı ve verilerin toplumdan elde edilen istatistiki verilere dayandırıldığı bilinmelidir. Buna göre;

Kız bebek ihtimalinde olan belirtiler;

  • Kız bebeği olacak bir anne adayında, hamileliğin ilk ayları genellikle oldukça sorunlu geçer. Daha çok kusma gibi semptomlar ve bunun gibi bazı rahatsızlıklar çok yaşanır.
  • Anne adaylarının saçlarında kırmızı lekelenmeler görülebilir. Bunun yanı sıra, fazla miktarda meyve ve tatlı tüketimi olabilir.
  • Kız bebeği olacak olan kadınların yüzleri çok daha solgun ve bakımsız olabileceği gibi, çekicilikleri de düşmektedir.
  • Kız bebeğin beklendiği gebeliklerde, bebeğin kalp atım hızı 140 dolaylarındadır. Ayrıca kız bebeğe gebe olan kadınlar, daha çok kalça bölgesinden kilo almaktadırlar. Bunun sebebi, kız bebeklerinin karnın alt kısımlarına yerleşmeleri olarak gösterilmektedir. Diğer bir belirti de, anne adayının sol göğsünün sağ göğsüne nazaran daha büyük olması mümkündür.

Erkek bebek ihtimalinde olan belirtiler;

  • Erkek bebeği olacak olan anne adayları, hamileliğin ilk dönemlerinde fazlaca sorun yaşamazlar. Mide bulantısı gibi sorunlar erkek bebeği olacak olanlarda çok daha az yaşanmaktadır. Hamilelikte aşerilecek besinlerin başında süt, yoğurt ve peynir gelmektedir.
  • Erkek bebeği olacak anne adayları, kız bebeği olacaklara nazaran daha çok et tüketirler ve bu besine daha fazla aşerirler. Bununla birlikte, tuzlu ve ekşi gıdaların çok daha fazla tüketildiği bilinmektedir.
  • Erkek bebeği işaret eden belirtilerden biri de anne adayındaki idrar koyuluğudur. Bunun yanı sıra, erkek bebeğe hamile olan kadınların karın üst bölgeleri oldukça belirgindir.
  • Erkek bebeklerin kalp atım hızları 140’ın altında seyreder. Bebeğin kalp atım hızını siz anlayamazsınız, ancak doktor kontrollerindeki verilerden bilgi edinebilirsiniz.
  • Erkek bebeğe gebe kadınlarda, ayaklarının normalden çok daha fazla üşüdüğü görülür. Bununla birlikte, bacakların tüylenme hızının da arttığı görülmektedir.
  • Bir diğer erkek bebek belirtisi de, gebelik döneminde anne adaylarının normal hallerinden çok daha çekici ve alımlı olduklarıdır.

Bebek sağlıklı bir şekilde doğduğu zaman, onun kız ya da erkek olması ona karşı olan hislerinizi kesinlikle değiştirmeyecektir, ama yine de gebeliğin ilk dönemlerinde en çok merak edilen konuların başında bebeğin cinsiyetinin ne olacağıdır. Yukarıda sıraladığımız belirtilere bakarak bebeğinizin cinsiyetini tahmin etme imkanınız olabilir, ancak bu verilerin hiçbir tıbbi veriyi kapsamadığını da unutmamalısınız. Bu verilerin tümü, erkek ve kız bebek doğurmuş olan annelerin hamilelik döneminde yaşadıklarından elde edilmiştir.

Büyük bir heyecanla ve sabırsızlıkla beklediğiniz bebeğinizin cinsiyetini en doğru öğrenme imkanı sunan yöntem, ultrason ile karın içindeki bebeğin incelenmesi ile elde edilebilir. Bu da ancak cinsiyeti öğrenme zamanı geldiğinde elde edebileceğiniz bir yöntemdir.

Kaynak: Bu yazı, anneleronline.com/hamilelik-belirtilerine-gore-bebegin-cinsiyeti-tahmini kaynak alınarak özgün olarak oluşturulmuştur.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıyı oyla)
Loading...

Leave a Reply