Genç görünmek isteyen kadınlar için 8 önemli kural

Genç görünmek isteyen kadınlar için olmazsa olmaz 8 etkili kural. Yaşınızdan daha büyük ve yaşlı görünüyorsanız, cildiniz kırışıklaştıysa bazı şeyleri yanlış yapıyor olabilirsiniz. Tüm insanlar belirli bir yaşa ulaştığında o yaşın gerektirdiği izleri taşıyacak tabi ki… İnsanın yaşadığı ruhsal ve fiziksel bazı hastalıklar daha yaşlı görünmeye yol açabilir. Peki, genç görünmek için nelerden kaçınmak ve neler yapmak gerekir. İşte, detaylar;

Genç görünmek için kadınların kaçınması gereken şeyler:

Cildin temiz ve nemli tutulması:

Kişisel temizliğe yeteri kadar özen göstermemek ve düzenli şekilde duş almamak cildin yaşlı bir görüntü vermesine yol açacaktır. Cildin kuru kalması yıpranmayı hızlandıracağı için nemli tutulması ve aynı zamanda temiz tutulması çok önemlidir.

Zararlı güneş ışınlarına maruz kalınması:

Güneşin zararlı ışınları ya da UV ışınlarına maruz kalınması, cildi negatif etkileyecek ve sizi olmanız gerekenden çok daha yaşlı gösterecektir. Dolayısıyla cildinizi güneşin bu zararlı ışınlarından korumalı, bunu sağlamak için koruyucu güneş kremi kullanmalı ve güneş gözlüğü takmalısınız.

Sigara içilmesi:

Sigara konusunda gerçekleştirilen araştırmalar göstermiştir ki; sigara içenlerin cilt yapısı, yüz ve göz çevresi içmeyenlere göre daha çok kırışmaktadır. Sigara içen kişilerin damar yapıları bozulmakta ve sigara dumanı da ciltte olumsuz etkiler meydana getirerek yaşlanmayı hızlandırmaktadır. Bundan dolayı, eğer sigara içiyorsanız bırakmaya çalışmalısınız.

Aşırı makyaj yapılması:

Kırışıklıkların gizlenmesi amacıyla yapılan aşırı makyaj, kırışıklıkların daha da artmasına ve cildin hasarlanmasına yol açmaktadır. Bununla birlikte yaşınıza uygun bir biçimde makyaj yapmaya özen göstermelisiniz. Kırışıklıkları gizlemek için makyaj ürünlerini kullanmaktan ziyade, doğal bazı ürünleri kullanmaya önem vermelisiniz.

Yastığın alçak olması:

Kullanılan yastığın alçak ölçekli olması veya hiç yastık kullanılmaması, gözlerin çevresinde sıvı birikimine yol açmaktadır. Dolayısıyla yastığınızı seçerken uygun olanı belirlemeli, göz çevrenizde meydana gelebilecek izleri engellemeye çalışmalısınız. Ayrıca yastık tercihi uyku sağlığınız açısından da oldukça önemlidir.

Mimiklerin çok fazla yapılması:

Devamlı şekilde gerçekleştirilen mimikler ve yüz işaretleri, zaman ilerledikçe ciltte kalıcı izler bırakabilmektedir. Yüzünüzdeki kasları bilinçli şekilde kullanmaya dikkat etmeli ve sürekli mimik yapmaktan sakınmalısınız.

Doktor tavsiyesine göre cilt bakım ürünlerinin kullanılması:

İnsanların cildi birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Bundan dolayı, bilmediğiniz ve kalitesine güvenmediğiniz her cilt bakım ürününü alıp kullanmamalısınız. Cilt bakım ürünlerinizi mümkünse doktorunuza danışarak kullanmaya çalışmalısınız ki, cildinizde istenmeyen sonuçlar doğurmasın.

Ekran karşısında fazla kalınması:

Teknolojinin gelişmesiyle devamlı olarak bilgisayar, tablet, akıllı telefon ve televizyon ekranlarının karşısında uzun süreli radyasyona veya zararlı ışınlara maruz kalınabilmektedir. Bunlar cildi olumsuz etkileyen ve zarar veren faktörlerdir. Özellikle bilgisayar ve televizyon karşısında harcanan zamanı kontrol altına almalı, mümkün mertebe uzak durulmaya çalışılmalıdır.

Leave a Reply