Boyun düzleşmesi nedir, nasıl tedavi edilir?

boyun düzleşmesi-2
Boyun düzleşmesi nedir, belirtileri nelerdir ve nasıl tedavi edilir?

Boyun düzleşmesi, genellikle bilgisayar başında oturan ya da buna benzer iş kollarında meslek hastalığı olarak ortaya çıkmaktadır, boyun düzleşmesi boyunlarda ağrıyla beraber omuz ve dirseklere yayılan yorgunluk hissi veren bir belirti ile ortaya çıkar ve ilerleyen zamanlarda ağrı giderek artar ve rahatsız edecek boyuta ulaşır, bunun için aşağıdaki videoları izleyerek kendinize bir yön belirleyebilirsiniz, geçmiş olsun..

boyun düzleşmesi

Boyun düzleşmesi belirtileri nelerdir?

Boyun düzleşmesinin birden çok nedeni olabilir, ancak bunlardan en yaygın boyun düzleşmesi belirtileri ise şunlardır;

Duruş Bozukluğu

Duruş bozukluğu boyun düzleşmesinde en çok görülen nedenlerden biridir, normalde başın öne eğik olması gerekirken, normalden biraz daha öne doğru eğik duruş şeklinden dolayı boyun düzleşmesi oluşabilir, zaten dışarıdan bakarak normal bir şekilde de farkedilebilir bir durumdur.

Ağrıların hissedilmesi

Boyun düzleşmesi bilindiğinin aksine bazen ağrı ile ortaya çıkmayabilir, ancak boyunda düzleşmenin ileri bir evreye geçmesiyle birlikte, sinirlere baskı yapması sonucu hissedilmeye başlar..

Sırtın boyunla birleşme noktasında ve baş kısmın geriye doğru yatırılmasıyla beraber ortaya çıkan ağrıyla da boyun düzleşmesi kendini hissettirir, yinede en doğru sonucu alabilmek için alanında uzman bir doktora muayene olarak daha net bir sonuca ulaşılır, aşağıda boyun düzleşmesi ile iki ayrı video ekledik, dilerseniz uzmanların boyun düzleşmesi tedavisi hakkındaki önerileri izleyerek bu hastalıktan kurtulabilirsiniz..

Boyun düzleşmesi tedavisi

İbrahim saraçoğlu tarafından önerilen boyun düzleşmesi kürü ayrıca sizi rahatlatabilir, izleyip ve bir uzman kontrolünde kullanılmasında yarar var…

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıyı oyla)
Loading...

4 Comments

  1. Boyun Düzleşmesi 22 Şubat 2018
  2. Boyun Düzleşmesi 12 Haziran 2018

Leave a Reply