Yüksek kalori içeren besinler hangileridir?

Yüksek içeren besinler hangileridir: Yüksek içeren besinler kilo almanızı sağlar. Fakat düzenli ve az miktarlarda alındıklarında bağışıklık sistemini kuvvetlendirmeleri nedeni ile çok faydalıdır. Denge sağlamak, bağışıklığın kuvvetlenmesi ve enerji sağlamak için bu besinleri tanımak çok önemlidir. İşte, yüksek kalori içeren besinler;

Doğal ve yüksek kalorisi olan besinler:

Meyveler ve suları;

Meyvelerin içeriğinde bulunan karbonhidratlar ve vitaminler çok sağlıklıdır. Özellikle meyve suları çok daha kalorilidir. 1 elmanın suyu bir elmadan çok daha kalorilidir. Meyve ve meyve suları yüksek kalorili ve doğal besinlerdir.

Karbonhidratlı besinler;

Makarna, tam tahıllı gıdalar, patates ve pilav gibi besinler, bol karbonhidrat ve nişasta içerir. Bu nedenle de hızlı kilo almayı sağlarlar.

Tereyağı;

Doymuş yağ oranı yüksek olan tereyağı doğal ve kalorili besindir. Bu nedenle yüksek kalorili sağlıklı gıdalar arasındadır.

Süt ürünleri;

Protein açısından zengin olan süt ve süt ürünleri, aynı zamanda bol vitamin içerir. Zayıf olan ve kilo almak isteyen kişilerden peynir, tereyağı ve süt gibi ürünleri her öğüne koymaları istenilir.

Kuruyemişler;

Kuruyemişler, içeriklerinde olan vitamin ve minerallerle vücudu desteklemektedir. Günde 1 avuç tükettiğinizde kilo kontrolü sağlarken fazla aldığınızda kilo almayı sağlarlar.

Çikolata;

Çikolata kan şekerini yükseltir. Rafine şeker ve yağ barındırdığından düzenli yenildiğinde kilo alınır.

Yer fıstığı ezmezi;

Protein açısından çok zengin olan yer fıstığı ezmezi, 1 dilim ekmek ile yenildiğinde size çok ciddi kilo verir. Yer fıstığı ezmesi iyi bir kalori sağlayıcıdır.

Buğday ekmeği;

Buğday ekmeği sağlıklı kilo almanızı sağlar. Doğal yararlı yüksek kalorili yiyecektir. 1 dilim buğday ekmeği yaklaşık 70 kalori kadardır.

Muz;

1 olgun muz yaklaşık 190 kalori kadardır. Üstelik bağırsakları çalıştırır ve lifli olduğundan sağlıklıdır. Muz, yanında yenilen yer fıstığı ezmesi kilo almayı sağlar.

Somon balığı;

Somon balığı vücudumuz için en sağlıklı olan mineralleri ve vitaminleri içerir. Bol kalorili olan somon balığı, kilo almayı destekleyicidir.

Dondurma;

Dondurma hem lezzetli hem de kalorisi yüksek bir gıdadır. Sağlıklı kilo almak için günde 3 defa dondurma yenilir.

İstakoz;

İstakoz yüksek kalorili bir yiyecektir. Bol protein içeren istakoz az yağ içerir.

Bütün hazır gıdalar yüksek kalori içerir. Fakat, bu gıdalar fazla alındığında obezite ve diyabete neden olabilir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Oy, Ortalama puan: 4,00 out of 5)
Loading...

Leave a Reply